Shazam 250 milyonu devirdi

2008 yılında piyasaya çıkan Shazam uygulamasının kullanıcı sayısı 250 milyona aştı.

Müzik etiketleme uygulaması Shazam, yeni eklenen özellikleri ile daha geniş kapsamda bir servis sağlamaya başladı. Bundan böyle Shazam kullanıcıları televizyon programlarını etiketleyerek programda çalan müziği ya da programda kimlerin oynadığını öğrenebilecekler.

2008 yılında piyasaya çıkan uygulamanın kullanıcı sayısı ise 250 milyona aştı. Bu rakam, Shazam’ı tüm zamanların en çok indirilen ilk 10 uygulaması arasına soktu. Şirket adına konuşan CRO Doug Garland, her hafta iki milyondan fazla kullanıcıya ulaştıklarını ve pek çok kişinin bunu ”büyülü” olarak nitelendirdiğini dile getirdi. Garland’a göre kullanıcıların geri dönmesinin sebebi ise Shazam’dan son derece yüksek seviyede faydalanmaları.

Shazam’ın televizyon programlarını etiketleme özelliği şimdilik sadece ABD’de 160 kanalı kapsıyor. Daha önce sadece öne çıkarılmış bazı programları ve reklamları etiketleyen Shazam, bundan böyle bu servisi daha geniş bir kapsamda sunacak. Etiketlenen programlara ilişkin IMDB’den alınan bilgilere kullanıcılara hemen ulaşabilecek.

Spor müsabakalarında ise kullanıcılar Shazam sayesinde istatistiklere ulaşabilecekler. Kullanıcılar ne izlediklerini de tıpkı şu anda ne dinlediklerini paylaştıkları gibi Shazam aracılığı ile Facebook ve Twitter üstünden paylaşabilecekler. Kullanıcıların %54’ünün televizyon programlarını haftada bir kez etiketlediklerini belirten Garland, bu ilginin kendilerini bu özelliği geliştirmeye ittiğini ifade etti. Shazam’ın uzun vadede bu özelliği çok daha geniş bir kapsamda sağlaması bekleniyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?