Siber saldırı BTK’yı vurdu

Birçok şirketi saldırılarıyla zor durumda bırakan ve ismi bilinmeyen bir grup hacker’ın meydana getirdiği Anonymous, BTK’yı hedef aldı ve internet sansürüne destek olduğu gerekçesiyle veritabanına saldırarak elde ettiği bilgileri internet üzerinden paylaştı.

Anonymous, BTK’nın yakın zamanda hizmete soktuğu şikayet sayfasını çökerttikten sonra şikayet başvurusunda bulunmak için bu sayfaya giren binlerce kullanıcının isim, soy isim, telefon ve e-mail bilgilerini internette paylaştı.

ULUSAL SİBER GÜVENLİK TATBİKATI SINIFTA KALDI

25-28 Ocak tarihlerinde bilgi teknolojileri ve iletişim, finans, eğitim, savunma, sağlık alanlarından oluşan 41 kurum ve kuruluşun temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Siber Güvenlik Tatbikatı da sınıfta kaldı.

BTK ve TUBİTAT tarafından gerçekleştirilen tatbikat kapsamında dağıtık servis dışı bırakma saldırıları (DDos) yapıldı. BTK’nın internet sayfasında yer alan tatbikat raporuna göresaldırılar, MSB, MGK, BDDK, Ankara Başsavcılığı, MB ve SPK dahil 41 kurumun bilgisayar sisteminin çökmesiyle sonuçlandı.

BTK SALDIRIYI DOĞRULADI

BTK konuyla ilgili yaptığı açıklamada 30 Ocak 2012 tarihinde hizmete açılan Online Şikayet Bildirim Sistemi’ne ait “tuketici.btk.gov.tr” adresine 12 Şubat tarinde saldırı yapıldığını doğruladı.

Ancak saldırı esnasında BTK’nın durumu tespit ettiği ve kurum tarafından sayfanın kapatıldığı ifade edildi.

Siteye üç gün boyunca erişim sağlanamazken, bugün kullanıcılar ilgili sayfaya ulaşabiliyor.

Anonymous, Twitter hesabı üzerinden BTK’dan elde ettiği isim, e-mail ve telefon numaralarını servis etti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?