Sih mabedi baskıncısı Page intihar etmiş

Sih mabedi baskıncısı Page intihar etmiş

Wisconsin eyaletinde pazar günü bir Sih mabedine baskın düzenleyerek 6 kişiyi katleden Wade Michael Page, intihar etmiş. Dah önce polis yetkilileri Page’nin polis tarafından vurularak öldürüldüğünü duyurmuştu.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilileri, 6 kişiyi öldüren Wade Michael Page’in önce polis tarafından vurulduğunu ancak yaralı kalan saldırganın daha sonra başına dayadığı silahı ile yaşamına son verdiğini bildirdi.

Yetkililer, Page’in beyaz ırkçı gruplarla bağlantısını incelemeye devam ediyor. Bununla birlikte saldırganı cinayetlere iten neden hala açıklık kazanmadı. Şu ana kadar polis tüm ülkede yüz kişiyi sorguladı.

Page hakkında neden daha önceden soruşturma başlatmadığı yolundaki eleştirileri yanıtlayan FBI, saldırganın geçmişteki ırkçı yorumlarının ne kadar “kınanmayı hak etse de” kimseyi hedef almadığını ve tehdit etmediğini bildirdi.

Diğer yandan Page, iki yıl önce çalıştığı nakliye şirketinden de sarhoş olması nedeniyle kovulduğu ortaya çıktı. Daha önce de Amerikan Ordusu’nda 6 yıl görev yapan Page, askeriyeden ilişkisinin kesilme nedeni de içki bağımlılığı olduğu öğrenildi. Page, son olarak iki yıl önce polis tarafından durdurulmasının ardından yapılan muayenede alkollü çıkması çalıştığı firmanın iş aktine son vermesi ile son bulmuş. Nakliye şirketinde birlikte çalıştığı mesai arkadaşları da Page’nin alkol sorunu olduğunu doğruladı.

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?