Simonyan, CNN’in Assange ile ilgili iddialarını tiye aldı

Twitter’dan açıklama yapan Simonyan ironik bir dille “Sevgili CIA! Ben size dahasını anlatayım. Büyükelçiliğe (Julian) Assange’ın yanına sadece yardımcım değil, ben gittim. Twitter’da da fotoğraf paylaştım. Linkini atayım mı? Başka neler götürmedik ki… Kasetler, disketler, flashdiskler, kağıtlar, teknik ekipmanlar, şekerlemeler ve başka şeyler…” ifadelerini kullandı.

Assange’ın RT’de kendi programı bulunduğunu hatırlatan Simonyan, bu nedenle USB gibi çeşitli aygıtları kullanmasının mantıklı olduğunu belirterek “Biliyorsunuz ki ekipman olmadan program yapmak zor. Harika bir programdı. Google’da arayıp bir bakar mısınız?” mesajını paylaştı.

Simonyan “Biz de Assange’dan birçok şey aldık. Sözgelimi imzalı kitabını. Başucu sehpamın üzerinde duruyor” ifadesine de yer verdi.

CNN’in haberinde Julian Assange’ın büyükelçilikte Hillary Clinton’ın kampanyasına zarar vermek için Rus hackerlar ve başka istihbarat yetkililerinin yanı sıra Russia Today’in Londra Ofisi’nin başındaki Nikolay Bogaçihin ile görüştüğü ve Bogaçihin’in ona bir flashdisk getirdiği de ileri sürülüyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?