67.8 F
Los Angeles
15 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Sınır dışı ettiği vatandaşına ABD 175 bin dolar tazminat ödeyecek

Sınır dışı ettiği vatandaşına ABD 175 bin dolar tazminat ödeyecek

ABD Hükümeti’nin, göçmenlik bürosu görevlilerinin Meksika’ya sınır dışı ettiği zihinsel engelli Amerikan vatandaşına 175 bin dolar ödemeyi kabul ettiği bildirildi.

Mark Lyttle’ın avukatları ABD Hükümeti’nin açılan davada uzlaşma anlaşması yapmayı kabul ettiğini duyurdu. Lyttle’ı temsil eden Amerikan Sivil Haklar Birliği avukatları, müvekillerinin uğradığı zararlar dolayısıyla ABDHükümeti’nden 175 bin dolar alacağını belirtti.

Lyttle’ın avukatları tarafından Ekim 2010’da açılan davada, müvekillerinin 2008’de sınır dışı edilmesine imkan veren belgeleri, göçmenlik bürosu görevlilerinin suiistimaline uğrayarak imzaladığı ileri sürülüyordu.

Avukatlar, yaptıkları açıklamada, Meksika’ya sınır dışı edilen North Carolina doğumlu zihinsel engelli Lyttle’ın 4 ay boyunca Orta Amerika’da amaçsızca dolaştığına dikkati çekti. ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Bürosu’ndan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

(ZamanAmerika)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,080BeğenenlerBeğen
12,498TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,758TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone