Sırrı 33 yıl sonra çözülüyor

ABD’de 1979 yılında altı yaşındayken kaybolan Etan Patz’la ilgili soruşturma kapsamında bir kişi gözaltına alındı.

New York Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, gözaltına alınan şüpheli, ABD’de 1980’li yıllarda kayıp çocuklarla ilgili ülke çapında kampanya başlatılmasına neden olan olay hakkında polise “bazı açıklamalarda” bulundu. Konuya ilişkin detaylı bilginin gün içinde kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

Söz konusu gözaltı, FBI ve New York polisinin geçtiğimiz ay, Manhattan’ın Soho semtindeki bir evin bodrum katında dört gün boyunca yaptıkları kazı çalışmalarının ardından geldi.

Soho’da yaşayan Patz, 25 Mayıs 1979’da ilk kez yalnız başına iki sokak uzaklıktaki bir otobüs durağına gitmek için ailesinden izin almış ancak o tarihten bu yana görülmemişti.

BÜYÜK YANKI UYANDIRMIŞTI

ABD’de süt kutularına fotoğrafı basılan ilk kayıp çocuklardan biri olan Patz, 2001 yılında resmen ölü ilan edilmişti. Ancak Manhattan Başsavcılığı, 2010’da davanın tekrar açılmasına karar vermişti.

New York Times, New Jersey’nin Camden bölgesinde Çarşamba akşamı gözaltına alınan şüphelinin isminin Pedro Hernandez olduğunu bildirdi.

Davada şu ana kadarki tek şüpheli Patz’ın bakıcısının arkadaşı Jose Antonio Ramos’tu. Bu olayın ardından Pennsylvania’da görülen bir davada çocuk tacizi suçundan mahkum edilen Ramos, Kasım ayında cezaevinden tahliye olacak.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?