Siyasilerden GES tepkisi


İktidarın, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) hamlesine siyasetçilerden tepki geldi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Bir iktidarın gece yarısı açıklamaları ekonomiyi düzeltmez. Yanlış yoldasınız vazgeçin” dedi.

Siyasilerden GES tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekonomi konusunda atılacak adımı duyurdu. Bakanlığın açıklamasına göre, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) talep toplama işlemleri gerçekleştirilecek.

Gelişmeyi yorumlayan siyasetçiler, karara tepki gösterdi. O tepkilerden bazıları şu şekilde:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “Enflasyon rakamlarını çarpıtan, ‘Türkiye Varlık Fonu’ kuruyorum deyip kamu şirketlerini batıran, 6 ayda sırf bir inat uğruna ülke Hazinesini KKM ile 160 milyar TL zarara uğratan; bir iktidarın gece yarısı açıklamaları ekonomiyi düzeltmez. Yanlış yoldasınız vazgeçin!”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal:AKP‘nin ‘Zihni Sinir projesi’ olarak bu gece açıkladığı yeni icadın özeti; aleni ahmaklıklarında gizli hikmet aranması! Akıl, vicdan ve utanma yoksunlarının elinde azap çekiyor, eriyoruz milletçe!”

Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) geliyor İlginizi Çekebilir Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) geliyor Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) için ekonomistler ne dedi? İlginizi Çekebilir Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) için ekonomistler ne dedi? BDDK'dan kredi ve kredi kartı adımı İlginizi Çekebilir BDDK’dan kredi ve kredi kartı adımı Sermaye Piyasası Kurulu'ndan ücret indirimi kararı İlginizi Çekebilir Sermaye Piyasası Kurulu’ndan ücret indirimi kararı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?