Son dakika… Avukat Ömer Kavili tutuklandı!

İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Ömer Kavili tutuklandı. Kavili’nin tutuklanma gerekçesinde “Şüphelinin eyleminin müdafisi olduğu davayı sulandırmaya çalıştığı” ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

Grup Yorum üyelerinin de yargılandığı davada hakimle tartışması sonucu gözaltına alınan avukat Kavili, akşam saatlerinde, “görevli memura mukavemet” suçlaması ile sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.

omer-kavili-tutuklandi

Avukat Kavili, hakimlik sorgusu sonrası tutuklandı.

İLGİLİ HABERMahkemeden şaşırtan karar!Mahkemeden şaşırtan karar!

“DAVAYI SULANDIRMAYA ÇALIŞTIĞI…”

Tutuklanma gerekçesinde, “Kavili’nin eyleminin amacının kutsal savunma hakkı olmadığı, aksine ters psikoloji ile müvekkilinin ve kendisini mağdur göstererek dosyada haklı çıkmaya çalıştığı, şüphelinin eyleminin müdafisi olduğu davayı sulandırmaya çalıştığı, şüphelinin tüm bu eylemleri birlikte değerlendirildiğinde amacının halkın gözünde yargının ve mahkemelerin itibarsızlaştırmak olduğu, adalete olan güveni sarsmayı amaçladığı, eylemlerinin haber niteliği taşıyarak toplumda infiale sebep olduğu, delillerin henüz toplanmamış olması, kaçma veya delilleri karartma ihtimalinin bulunması” gösterildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?