Son dakika… Nihat Özdemir TFF başkan adaylığını resmen açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu’nda Yıldırım Demirören’in istifasının ardından başkanlık koltuğu için ilk aday Nihat Özdemir oldu…

Daha önce Fenerbahçe Kulübü’nde uzun yıllar yöneticilik ve başkan yardımcılığı yapan Nihat Özdemir TFF’de Yıldırım Demirören ile birlikte çalışıyordu. Demirören’in başkanlıktan ayrılmasının ardından en güçlü aday olarak gösterilen Nihat Özdemir resmi olarak adaylığını ilk kez açıkladı.

İkinci lig ve üçüncü lig kulüp başkanları ile iftarda bir araya gelen Özdemir yaptığı konuşmada, “Benim de görev yaptığım Yıldırım Demirören başkanlığındaki federasyonumuz başarılı işler yaptı. Birçok ilke imza attık. Yeni gelecek federasyon da bayrağı daha yukarılara taşıyacak. Ben ve arkadaşlarım bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz” dedi.

TFF başkanlık seçimine Nihat Özdemir’in tek aday olarak girmesi bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu 1 Haziran’da Ankara’da yapılacak. NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950’de Diyarbakır’da doğdu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski 2. başkanı ve basın sözcülüğü görevini yaptı. Evli, 2 çocuk babasıdır. Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden (şimdiki adı Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) makine yüksek mühendisi olarak mezun olmuştur. İngilizce bilmektedir. Sanayi ve turizm, inşaat alanlarında yatırımları vardır. Limak adlı bir inşaat şirketi vardır. Limak, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nın ve İstanbul Havalimanı’nın hissedarıdır.

Nihat Özdemir, Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 1.6 milyar dolarlık servetiyle 14. sırada yer almaktadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?