Sony PS Vita Türkiye’de

Taşınabilir cihaz eğlencesinde son noktayı ifade eden PS Vita’nın Türkiye tanıtım toplantısı, Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürü Mohsen Noohi’nin evsahipliğinde, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson, Sony Eurasia A.Ş. Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Murat Gebeceli ve Sony Eurasia A.Ş. PlayStation Ürün Müdürü Mustafa Yiğit’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Gelecek bulut teknolojisinde

Toplantının açılış konuşmasında, Sony’nin, 1994’te PSX kod adlı küçük gri bir makineyle başlayıp, bugün PS Vita ile oyun endüstrisine liderlik etmeye devam ettiğini vurgulayan ve şirketin gelecek dönem hedeflerini paylaşan Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürü Mohsen Noohi, “Bilişim ve tüketici elektroniği sektörünün geleceğinin bulut teknolojisinde olduğuna inanıyoruz. Bu inancımız ve yakınsama yaklaşımımızın bir yansıması olarak, pek çok Sony ürünü birbirine bağlı ve önümüzdeki dönemde bu bağ giderek artacak. PS Vita, BRAVIA TV, Sony Tablet, Sony Xperia Arc akıllı telefon, VAIO kişisel bilgisayar ve Cyber-shot dijital fotoğraf makinelerimiz ile bugün, tüketicilerimize, görüntüleme, paylaşma ve üretme imkanı tanıyoruz. “ dedi.

Sony’nin global iş ortaklığı paralelinde İngiltere, İrlanda, İtalya, Almanya, İspanya, Portekiz, Avustralya, Yeni Zelanda, Hollanda ve Fransa’da olduğu gibi Türkiye’de de PS Vita için tercih ettiği 3G ortağı Vodafone oldu. Toplantıya katılan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Sony ile eğlenceye mobilite katmaktan memnuniyet duyuyoruz. 3G mobil genişbant teknolojisi artık eğlence dünyasında da oyunun kurallarını değiştiriyor. Dünyanın %77’sini birbirine bağlamayı başaran mobil iletişim sektöründe mobil internet yepyeni bir trend oldu. Sony bu vizyonu doğrultusunda, dünyanın en büyük şirketlerinden Vodafone’un 3G’deki bilgi birikimi ve uzmanlığını tercih etti. ” dedi.

PlayStation Vita Spesifikasyonları

CPU: ARM CortexTM-A9 çekirdek (4 çekirdekli)

GPU: SGX543MP4+

Harici Boyutları: Yaklaşık 182,0 x 18,6 x 83,5 mm (genişlik x yükseklik x derinlik) (taslak, en çıkıntılı bölüm hariç)

Ekranlar (Dokunmatik Ekran): 5 inç (16:9), 960 x 544, yaklaşık. 16 milyon renk, OLED çoklu dokunmatik ekran, kapasitif tür

Arka dokunmatik ekran: Çoklu dokunmatik yüzey, kapasitif tür

Kameralar:

– Ön kamera

– arka kamera

Ses:

– Yerleşik stereo hoparlörler

– yerleşik mikrofon

Sensörler:

– Altı eksenli hareket algılama sistemi (üç eksenli jiroskop, üç eksenli ivme ölçer)

– üç eksenli elektronik pusula

Konum:

– Yerleşik GPS

– Kablosuz konum hizmet desteği

Tuşlar / Düğmeler:

– PS butonu

– Güç butonu

– Yön butonları (Yukarı/Aşağı/Sağ/Sol)

– Eylem butonları (Üçgen, Daire, Çarpı, Kare)

– Omuz butonları (Sağ/Sol)

– Sağ çubuk

– Sol çubuk

– START butonu

– SELECT butonu

– Ses düzeyi butonları (+/-)

Kablosuz iletişim:

– Mobil ağ bağlantısı (3G)

– IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (Kablosuz) (Infrastructure (Altyapı) Modu/Ad Hoc Modu)

– Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP). (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?