Soylu talimat verdi: Şehit cenazesinde CHP çelengi parçalandı

Sehit Cenazesi CHP Celengi Sokuld
Soylu talimat verdi: Şehit cenazesinde CHP çelengi parçalandı.

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesi Engizek Dağı’nda şehit olan Bursalı Uzman Çavuş İsa Özkan’ı binlerce kişi son yolculuğuna uğurladı. Uğurlama sırasında ise Soylu’nun ‘Şehit cenazelerine CHP’li başkanları almayın’ talimatının ardından şehit cenazesine getirilen Cumhuriyet Halk Partisi çelengi öfkeli vatandaşlar tarafından parçalandı.

Şehit Uzman Çavuş Özkan’ın cenazesinde CHP çelengi gerginliği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’un “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ dedim” sözlerinin ardından bugün toprağa verilen şehit Jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan’ın cenaze töreninde CHP çelengi gerginliği yaşandı. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un da protokolün hemen arkasında saf tuttuğu törende bir grup, CHP çelengini yere attı. Çelenk, gerginliğin artması üzerine polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanı Soylu: CHP’lileri şehit cenazesine almayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler AKP İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Soylu, Doğubeyazıt’ta Mevlit Bengi’nin öldürülmesinden sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp partisini sorumlu tuttuğu iddiasıyla ilgili konuştu.

Soylu katledilen Bengi’nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak ” Kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu’da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik yoktur fazla vardır. Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız” diye yanıtladı.

“SANDIKTA BERABERLERSE CENAZEDE DE OLACAKLAR”

Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” diye konuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?