Spor yazarları Beşiktaş Kayserispor maçını yorumladı

Spor yazarları Beşiktaş Kayserispor maçını yorumladı – Spor Haberleri

1 Beşiktaş’ın sahasında oynadığı ve 2-0 kazandığı Kayserispor maçını spor yazarları yorumladı.
2 Lemi Çelik (Sözcü): Beşiktaş, tartışmasız bu ligin göze güzel gelen en iyi futbolu oynayan takımıdır. Şenol Hoca, taraftara daima iyi ve hücum futbolu izletmeyi seviyor. Bütün taktik ve sistemini bu felsefeye göre hazırlıyor.
3 Erman Toroğlu (Fotomaç): Bu kadar rahat oynarken, hücum gücü bu kadar yüksek Babel’in neden etkisiz olduğunu anlamak mümkün değildi. Çok net bir şekilde Beşiktaş, Babel yüzünden 90 dakika eksik oynadı.
4 Ali Ece (Fanatik): Zemin ve Oğuzhan yine kötülerdi. Babel solda arkasında bindirebilen bir bekin eksikliğinden mustaripti. Beşiktaş buna rağmen 60’tan sonra toparlandı. Q7 yine harika bir trivela golü atarken golün hemen öncesinde Llajiç’in topa basıp içeriye oynaması taktiksel toparlanma açısından gol kadar değerliydi.
5 Bilal Meşe (Milliyet): Quaresma, çıkıncaya kadar müthiş çalıştı, Love’a asist yaptı, başarılı oyununu klas bir golle de taçlandırdı. Her zaman yazdık, söyledik, onsuz Beşiktaş düşünemiyorum. Attığı gole bakın, kapalı köşe ve şahane bir vuruş tekniği, daha ne yapsın Quaresma? Onun futboluna laf atanlar inanın çarpılır, valla!
6 Güntekin Onay (Vatan): Beşiktaş teknik kalitesi yüksek oyunculardan kurulu bir takım. Yüksek toplar, uzun paslar ve dolayısı ile mücadele futboluna dönüşen, 2 kale atasında gidip gelen bir oyundan ziyade, dünkü gibi pas futbolunu oynaması özellikle bu tip maçlarda işini kolaylaştıracaktır.
7 Rüştü Reçber (Hürriyet): Tabii ki Beşiktaş’ın kaliteli bir kadrosu var; bunu gösterirken dün akşam en çok ön planda olan isim Quaresma idi. Hâlâ böyle özel yetenekleri izleyebiliyorsak, kendimizi şanslı saymalıyız.
8 Metin Tekin (Sabah): Beşiktaş dün harika mıydı, istediği gibi miydi? Hayır ama Beşiktaş’ın oyununun artık giderek yükseleceğini düşünüyorum. Lig geçen seneye göre daha farklı başladı. Yukarıda, aşağıda kazananlar, kaybedenler… Lig şu anda öne çıkacak, domine edecek takımı arıyor 7. hafta itibariyle.
9 Attila Gökçe (Milliyet): Beşiktaş takım bütünlüğü içinde de çok iyi bir maç çıkardı dün. Kayserispor’a az sayıda pozisyon verse de kalesini kazaya uğratmadı. Dikkati çeken bir başka konu, Beşiktaş’ın uzun aradan sonra ligde ilk defa gol yemeden maçı bitirmesi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?