Spor yazarları Fenerbahçe Beşiktaş derbisini yorumladı

Spor yazarları Fenerbahçe Beşiktaş derbisini yorumladı – Spor Haberleri

1 Spor yazarları, Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi.
2 Selçuk Dereli (Sözcü): Bu beraberlik Fenerbahçeli taraftarları mutlu etmiştir. Cocu’nun gidişi biraz daha ertelendi desek yanlış olmaz. Fırat Aydınus, son iki sezonun flaş ismiydi. Çok başarılı maçlar yönetti. Bu maçta da örnek yönetimiyle oyunu kontrolü altında tuttu ve futbolcuların güvenini kazandı.
3 Lemi Çelik (SÖzcü): Hocaların yapmış olduğu hamleler çok doğruydu. Şenol Hoca iki oyuncu değişikliğini de hem skoru koruma hem de arttırma adına yaptı. Oyun olarak takımının daha üstün olmasını sağladı. Fakat bu, skora yansımadı. Cocu ise sahadaki defansif orta saha oyuncularını dışarı alıp tamamıyla kazanmak için hamleler yaptı.
4 Mehmet Demirkol (Fanatik): Fenerbahçeli bir çocuk taraftar olsanız seremoniye kimin elini tutup çıkmak için gözyaşı dökersiniz? İsim olarak olmasa da bir yıldız kalitesi eksikliği var. Yani takım yıldız olmalı. Şenol Hoca’nın hayatında Kadıköy’den daha tedbirli olduğu bir yer var mıdır?
5 Attila Gökçe (Milliyet): Skor tabelasına bakarsak… Bu beraberlik iki takımı da mutlu etmez. İki hoca da galibiyeti kaçırdıklarını, 2 puanlarının çalındığını söyleyecek ama boş verin…. Cocu paçayı, Güneş karizmayı kurtardı.
6 Erman Toroğlu (Fotomaç): Sadece 3 dakika uzatma verdi Fırat, onu bile tam bitirmedi. “Ben düdüğü çalayım kaçayım” dedi. Yani bu maç hakeme de yaramadı, Beşiktaş’a da, F.Bahçe’ye de… Bu maçtan sonra şunu da söyleyebilirim; Herhalde Cocu’yu Allah da istemiyor.
7 Ahmet Çakar (Sabah): Aslında 1-1’lik skor iki takımdan herhangi birini sevindirmese de ikisini de üzmedi. İki takım da asla vasatı geçemedi. Örneğin Atiba’yı anlayabilirim, ama Lens kötüydü. Topal da öyle, Jailson da öyle. İsmini saymadığımız birçok futbolcu vasatın altında kaldı.
8 Cem Dizdar (fanatik): İkinci devre maçın Fenerbahçe’ye geçer gibi olduğunda Şenol Güneş 70’lerde Larin/Ljajic değişikliği yaptığı anda Hasan Ali/Ayew işbirliğinde golün gelmesi hesapta olmayan bir durum olsa gerek. İki takım da yoğun gerginlik altında çıktıkları maçtan diğerlerinin puan kaybettiği haftada ‘zaman kazanmış’ olarak çıktı.
9 Uğur Meleke (Hürriyet): Spor Toto Faul Ligi, dün yine hız kaybetmeden devam ettirdi temel özelliğini. İlk 50 dakikada 20 faul düdüğü çaldı. Faul arası futbol izledik adeta. Ve 50 dakikada çıkan kart sayısı sıfırdı! Sporsever dışında herkes memnun galiba bu garip faul oyunundan.
10 Bilal Meşe (Milliyet): Derbinin özeti mi? Evet üreten, kantarda ağır basan Fenerbahçe idi. Ne var ki bu özelliğini üç puana yansıtmayı beceremedi. Kartal ise, Babel’in golüne sığındı, savunmaya yaslandı. Ancak Ayew’i gözden kaçırdılar. Belki skor olarak değil, ama derbi ardında heyecanlı bir doksan dakika kaldı.
11 Gürcan Bilgiç (Fotomaç): Sıralamanın üstündeki takımların puan kaybettiği haftanın son maçında, aslında iki kaybeden olarak ayrılıyorlar sahadan. Şenol Hoca, “Deplasmandaki derbiden bir puan iyidir” diye düşünebilir. Ama bu kadar sorunlu Fenerbahçe’yi yenememesi, bekleme süresini 15 yıla çıkarması, hep korkunun ecele faydası yok önermesi…
12 Bahadır Çokişler (Sözcü): Fenerbahçe’nin sıkıntısı rakibe gerekli baskı yapmaması ve oyuncu grubunun henüz birbirine alışmaması olarak sıralanabilir. Ne bir sert faul ne de bir gerginlik…… İsimleri tek tek sıralayınca hangisi kötü diyebiliriz?

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?