Steve Jobs’un doktoru konuştu

Steve Jobs’un doktoru, nihayet ağzını açtı ve sırları bir bir açıkladı.

Steve Jobs’un yeni biyografi kitabı, yılın en çok satan kitabı olma yolunda hızla ilerliyor. Kitapta Apple’ın simge başkanının 2009’da çok gizli bir karaciğer nakli ameliyatı için Memphis’e geldiğinden bahsediliyor.

Nakli gerçekleştiren doktor James Eason, bu konu ve Jobs hakkında çok az şey söylüyor, zira Eason’ın çalışma tarzı bu. Eason, yakın zamandaki bir röportajda ise tüm hastalarının gizliliğine saygı gösterdiğini, 2009’dan beri Jobs’un ailesine yakın olduğunu ve bu konuda çok sessiz olduğunu söyledi. Ancak yakın zamanda bir ödül kazanan Eason, Jobs’un eşinden birkaç bilgi paylaşmak konusunda izin almış.

Eason, Jobs’un zamanımızın büyük bir kişiliği olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Bizden ailesiyle geçirebileceği birkaç yıl daha istedi. Biz bunu ona verdik. Onda beni en çok etkileyen de buydu. Bu, onun en büyük endişesiydi.”

21 Mart 2009’da yirmili yaşlarının ortasındaki bir genç, bir araba kazasında yaşamını yitirdi ve organları kullanıma sunuldu. Eason, bunun ardından Jobs’u aradığını ve bir karaciğer mevcut olduğunu söylüyor.

Bunun ardından Jobs, Eason’ın yanına uçmuş ve beraber hastaneye gitmişler. Operasyon o günün sabahında gerçekleştirilmiş.

Jobs’un biyografisine göre Eason, Jobs’un nakil, kanser testleri, ağrı tedavileri, beslenmesi, rehabilitasyonu ve fazlasıyla ilgilenmiş. Eason, “ben Transplant Institute’un direktörüyüm, dolayısıyla onunla olduğu gibi her hastayla ilgileniyorum.” (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?