Suarez Kupayı Isırdı

suarez kupayi isirdiSuarez Kupayı Isırdı. Ercan Özdemir yazdı.

Suarez rakibini ısırarak ilerleyebilecekleri kupayı ısırdı diyebiliriz.

Suarez Kupayı Isırdı

Dünya Kupası grup maçları sona erdi. Büyük sürprizlerin yaşandığı ilk tur maçları sonucunda 10 da 8 yapan Amerika en başarılı kıta, 3 te 0 çeken Asya en başarısız kıta oldu. Amerika kıta dışı takımların Brezilya’ya geç gelmeleri adaptasyon rakım ve nem sıkıntıları yüzünden istenilen performansı göstermediklerini düşünüyorum. Elenen 7 Avrupa takımını çeyrek finale koysanız bukadar sürpriz olmazdı. Aslında 2010 Dünya Kupasında da 10 Avrupa takımı ilk turda elenmişlerdi.

İspanya, İngiltere, İtalya, Portekiz, Rusya gibi takımların elenmesi bu turnuvada gözleri Avrupa’ya dikkatleri çekti. İddia ediyorum. Yarı Finalde Brezilya dışında bir tane Amerika Kıtası takımı bulamayacağız. Suarez rakibini ısırarak ilerleyebilecekleri kupayı ısırdı diyebiliriz.

Geçen zaman Avrupa takımlarının adaptosyanlarını artırdığı için ilerleyen turlarda Avrupalıların daha başarılı olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Amerika takımlarında ikinci turda büyük çaplı dökülme, elenme bekliyorum.

Turnuva öncesi İspanya,Brezilya’yı favori Belçika’yı da sürpriz favori göstermiştim. İspanya erken veda, Brezilya’da istenilen futbolu oynamadığına göre Belçika bir sürpriz yapabilir.

Favorilerim ve hiç tutmayan tahminlerime gelince  🙂

Çeyrek Final

Brezilya-Kolombiya

Fransa-Almaya

Hollanda-Yunanistan

Arjantin-Belçika

Yarı Final

Belçika-Hollanda

Almanya-Brezilya

Final

Brezilya-Hollanda

Şampiyon

Brezilya

Ercan Özdemir  / Los Angeles,  CA
Alaturka Spor Müdürü

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?