Süha Arafat: Yaser, beni çok sever ve kıskanırdı

Filistinli efsanevi lider Yaser Arafat’ın dul eşi Süha, birçok güzel kadının Yaser Arafat’ın peşinde olduğunu ancak eşinin kendisini çok sevdiğini ve kıskandığını anlattı.

Mısır televizyonu Dream TV’ye konuşan Süha Arafat, Filistin liderine tanıştıktan kısa bir süre sonra aşık olduğunu ve aralarındaki büyük yaş farkına rağmen evlenmeyi hemen kabul ettiğini söyledi.

Süha Arafat, “Bilginiz olsun diye söylüyorum, dünyanın en güzel kadınları Ebu Ammar’a aşıktı. Ona aşk mektupları gönderirlerdi. O da bu mektupları bana gösterirdi. Ama bu mektuplara hiç takılmazdı. Benim hayattaki tek aşkı olduğumu söylerdi” dedi.

Kendisinin de Yaser Arafat’tan başka kimseyi sevmeyeceğini söyleyen 46 yaşındaki Süha Arafat, bununla birlikte yeniden evlenmeyi de gözden geçirebileceğini söyledi.

34 YAŞ FARKA RAĞMEN
Filistinli Hıristiyan bir ailenin kızı olan Süha ile Yaser Arafat, 1985 yılında Amman’da tanıştı. Süha, bir süre sonraEbu Ammar’aFransızca çevirilerde yardımcı başladı. Daha sonra Yaser Arafat’ın kendisinden hoşlandığını hisseden genç kadın, kendisinden 34 yaş büyük bu güçlü adama aşık oldu.

1989 yılında evlendikten sonra Müslüman olan Süha Arafat o günleri, “Bir keresinde bana, daha genç olsa benimle evleneceğini söyledi. O zaman bana aşık olduğunu ve gerçekten benimle evlenmek istediğini anladım. Annem böyle bir evliliğe karşıydı. Ama Yaser’in teklifini kabul ettim. Onu seviyordum ve yaşı benim için sorun değildi” diye anlattı.

“BENİ KADDAFİ’DEN KISKANIRDI”
Evliliklerinin, 1994 yılında Arafat’ın uçağı Libya’da bir çöle düşene kadar gizli kaldığını da söyleyen Süha Arafat, “Öldüğünü zannetmiştim ama Libya liderlerinden hayatta olduğuna dair bir haber geldi. Hemen hastaneye koştum. Filistinli ve Libyalı liderler odasında toplanmıştı. Beni görünce ‘Size eşim Süha’yı tanıştırayım’ dedi. O zamandan sonra evliliğimiz bir sır olmaktan çıktı” dedi.

Yaser Arafat’ın kendisini çok kıskandığını da anlatan Süha Arafat, eşinin kendisini güzel kadınlara düşkünlüğüyle tanınan Libya lideri Muammer Kaddafi’yle görüştürmek istemediğini de söyledi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?