Superman’dan ABD karşıtı çıkış

Dünyanın en ünlü süper kahramanlarından Superman, Amerikan propogandasının bir parçası olmaktan sıkıldığını ve ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü açıkladı.

Action Comics’in dün satışa sunulan Superman serisinin 900 numaralı son sayısında, “Çelik Adam”, Birleşmiş Milletler’de yapmayı düşündüğü konuşmada ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü söylüyor.

Superman, kararıyla ilgili olarak da, “Yaptıklarımın ABD politikasının bir parçası olarak sunulmasından yoruldum” diyor. Süper kahraman, “Gerçek, adalet ve Amerikan tarzı. Bunlar artık yeterli değil” diye konuşuyor.

Superman’in bu değişimi, çizgi romanda İran’a giderek yönetim karşıtı protestoları desteklemesi ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın bunu ABD’nin İran’a saldırıcağı şeklinde yorumlamasının ardından geldi.

Bu değişim özellikle ABD’deki muhafazakar yorumcuların tepkisini çekerken, Action Comics Yyaınevi’nden Jim Lee veDan DiDio, “Superman bitmeyen mücadelesini küresel alana taşıma niyeti açıklasa da, her zaman evlat edinildiği evine ve köklerine bağlı kalacak” dedi.

Ünlü çizgi roman serisine göre, 1938 yılında Kripton’dan Dünya’ya gelen Superman, Kansas’ta bir aile tarafından evlat edinilerek ABD vatandaşı oluyor.

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?