Suya düşse de bozulmayacak

Bu teknoloji sayesinde cep telefonunuz artık suya düşe bile bozulmayacak.

Utah merkezli bir şirketin geliştirdiği yeni bir yöntem sayesinde siz iPhone’unuzu veya herhangi bir telefonunuzu suya soksanız bile cihazınıza bir şey olmayacak; aynı şekilde suyun altında dahi çalışmaya devam edecek.

CES fuarında tanıtılan bu yeni sistem ile iPhone, iPad ve Samsung Galaxy S2 suyun içine bırakılıyor. Ancak suyun altında da cihazlar aynen çalışmaya devam ediyor. Elbette bu teknoloji suyun altında kullanıcıların telefonlarını kullanabilmesi için geliştirilmedi. Asıl amaç, banyoda veya yağmur altında suyun etkisine karşı kullanıcının cihazının korunabilmesi.

HzO isimli şirketin geliştirdiği WaterBlock teknolojisi için şirket, şimdiden cihaz üreticileriyle görüşmeler yapmaya başladı bile.

Bu sistem için kullanılan materyalle ilgili bilgi vermeyen firma, sadece “son 50 yıldır var olan bir şey” şeklinde yorum yapmayı yeğledi.

Vakum boşluğunu kullanan ve tüm havayı işlem süresinde dışarı atan bu sistem, daha sonra cihaza sızan gazı pompalamaya başlıyor. Suya karşı koruma sağlayan bu gaz, işlemin sonunda tüm telefonun yüzeyini sarmış oluyor.. (Hürriyet)

Önceki haberUMURUMUZDA MI?
Sonraki haberDizüstü bilgisayar
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?