TAA, Trabzon Valisi başkanlığındaki iş adamları heyetini ağırladı

TAA, Trabzon Valisi başkanlığındaki iş adamları heyetini ağırladı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık başkanlığındaki Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) heyeti, Washington, DC temasları çerçevesinde Turkic American Alliance’a bir (TAA) ziyarette bulundu. 51 kişilik heyet TAA’nın ABD’deki faaliyetleri hakkında bilgi alırken, vali Kızılcık çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyledi.

Ziyaret dolayısıyla özel olarak düzenlenen programda TAA’nın ABD’deki faaliyetlerini anlatan TAA Program Müdürü Murat Akkuş, ülke genelinde 225 kurumun TAA bünyesi altında faaliyet gösterdiğini ve her geçen gün bu sayının arttığını ifade etti. Akkuş, bu kurumların her gün çeşitli eyaletlerde 10’dan fazla organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Vali Kızılcık, TAA’nın çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ve ABD’de benzer faaliyetlerin artarak devam etmesinden memnuniyet duyacaklarını belirtti. Türkiye’nin insan kalitesi olarak büyük kapasitesi bulunduğunu vurgulayan Kızılcık, temasları çerçevesinde Dünya Bankası ve IMF gibi kuruluşlara temaslarda bulunduklarını ve bu büyük kuruluşlarda 200 kadar Türk çalışan olduğunu öğrenmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Programda söz alan TTSO Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise ABD’de çok verimli olacağına inandıkları temaslarda bulunduklarını söyledi. Hacısalihoğlu bu tür görüşmelerden kısa vadede kazanımlar elde edilemese de uzun vadede büyük faydası olacağını belirtti.

Programda TAA tarafından Vali Kızılcık ve TTSO Başkanı Hacısalihoğlu’na hatıra plaketi verildi. Yemek, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?