TABA, TADF’yi Ziyaret Etti

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA) , Amerika’nın en eski Çatı Kuruluşu olan, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti. Türkiye’de Fortune 500 firmaları’da içine alan ve 1000’den fazla üyesi olan TABA resmi heyeti, TADF ile ortak çalışmak için prensipte anlaştı.

TADF Başkanı Ali Çınar’da TABA Heyetini ofislerinde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, TADF’nin yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.Başkan Çınar, Yurtdışında yapılan en büyük Türk etkinliğinin TADF tarafından yapıldığını vurgulayarak,TABA üyelerinin , Federasyonun yaptığı önemli etkinliklere destek olmalarını arzuladıklarını belirtti.

Başkan Çınar, bazı Ticaret Odaları’nın milli konularda duyarsız kalmasından dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, yapılan çalışmaların her anlamda ticaret sektörünüde içine alan bir mekanizma ile çalıştığını dile getirdi.

TABA Genel Sekreteri Erda Kamışlı’da , TADF ile yakın ilişki kurmak istediklerini belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı TADF Ekibi kutlayarak,ufak bir plaketi Ali Çınara takdim etti.

TABA Heyeti ile beraber gelen Muğla Valisi Fatih Şahin’de Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ile Muğla ilinin tanıtımı konusunda bazı ortak çalışmalar yapmak istediğini vurguladı.

Daha sonra, TADF, TABA Heyetine, BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Yardımcısı Hüseyin Müftüoğlu, NY Başkonsolos Yardımcısı Ayten Eler,Ticaret ve Emniyet Ataşelerinin de bulunduğu bir öğle yemeği verdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?