TADF Başkanı Çınar, ATS 2012 Genç Toplum Liderleri arasına seçildi

TADF Başkanı Çınar, ATS 2012 Genç Toplum Liderleri arasına seçildi

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Ahmet Ertegün’nün kurduğu ATS- Türk Amerikan Cemiyeti’nin her yıl seçtiği Genç Toplum Liderleri Grubuna seçildi. Liderlik kabiliyeti ve Amerika’daki Türk toplumuna yaptığı çalışmalar neticesinde seçilen Çınar, ATS’in özel mentor aktiviteleri ve projelerinde yer alarak, güçlü bir network ağı içinde olacağı belirtildi.

Genç Liderler Kategorisine seçilen liderlerin , 3 yıllık bir dönem için özel ATS Komitesi tarafından seçildiği belirtildi. Amerika ve Turkiye’den toplam 2012 yılı için 35 kişinin seçildiğini belirten ATS Başkan Yardımcısı Elsie Vance, seçilen genç liderlerin Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkiye yön verecek yetenekte olduklarını dile getirdi. YSL Komite Başkanı Aslı Ay’da iki yıldır bu tarzda bir kategoride seçim yaptıklarını belirtirken, ATS İcra Kurulu Direktörü Selen Uçak’ta seçilenlerin büyük bir iş tecrübesi ve akademik geçmişe sahip olduklarını açıkladı.

TADF Başkanı Ali Çınar dışında seçilen isimler arasında, Yale Üniversitesi Profesörlerinden Dr Murat Günel,Amerikan Dışişleri Bakanlığı Global Partner Direktörü Thomass Debass, Dünya’nın üçüncü en büyük internet güvenlik şirketi olan Comodo’nun sahibi Melih Abdulhayoglu,Herrick &Feinstein Firması Avukatlarından Barboros Karaahmet, Uluslarası ilişkiler Konseyinden Steven Cook,Doğan Holding Grubundan Begümhan Doğan Faralyalı gibi isimlerde bulunuyor.

Geçen sene seçilen Genç Liderler arasında ise Economist Dergisinden Lane Greene, Harvard Üniversitesinden Dr Gökhan Hotamisligil,NBA Başkanı Heidi Ueberroth, Ünlü TV ve Radyo programcısı Cenk Uygur gibi isimler bulunuyordu.

ATS Yönetim Kurulunda Coca Cola CEO’su Muhtar Kent’te yer alıyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?