TADF Başkanı Çınar’dan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü nedeni ile özel bir mesaj yayınladı

İşte o mesaj;

“ Öncelikle, Afganistanda dünya barışına katkıda bulunmak amacı ile görev yaparken şehit düşen 12 kahraman askerimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet , yakınlarına başsağlığı diliyorum.

‘Çanakkale Geçilmez” dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya göstermiş ve ülkemize sahip çıkma ve bağımsız bir ülke olarak yaşama kararlılığını güçlü bir biçimde ortaya koymuştur. Çanakkale savaşı sadece sıradan bir savaş değil, Çanakkale Savaşı insanlığın önemini dünyaya ibretle gösteren bir onur mücadesidir. Bugün,Çanakkale’de ülkemiz için canını veren şehitlerimiz ve onlarla yatan binlerce asker, savaşların acı sonuçlarını ve dünya barışının önemini  tüm dünyaya gözler önüne sermiştir.

Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde yaşama bilinci ve bayrak sevgisi o kadar yücedir ki, Atatürk’ün “ Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” diyerek gözünü kırpmadan ülkemiz için kendini feda eden kahramanlarımızın emsalı hiç bir ülke ve toplulukta yoktur. Bu güzel topraklar bizlere vatanı seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır.

Amerika’daki Türk toplumu olarak vatan ve bayrak sevgisini  anlatmanın taarifi yoktur. Bu öyle bir sevgidir ki, Türk askerimizin dünya barışına yaptığı katkı ve tarihteki onurlu mücadelesi her zaman her yerde anlatılmaktadır. Bu vesile ile Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu 18 Mart 2012 Pazar günü  saat 18.30’da Türkevi 8.  katta “ 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı” düzenleyecektir.

Yaşamını ülkesine adamış ve yurt sevgisini canından üstün bilen ve ” Önce Vatan” diyen  yurtiçinde ve yurt dışında görev yaparken şehit düşen tüm kahramanlarımızı ve gazilerimizi sonsuz minnet ve şükran ile anıyoruz.

Saygılarımla,

Ali Çınar TADF Başkanı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?