TADF Başkanı Çınar’dan Tıp Bayramı Mesajı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, 14 Mart Tip Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

TADF Başkanı Çınar’ın mesajı şu şekilde;

“ Güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bir toplum ile ulaşabiliriz.Bu nedenle günümüzdeki sağlık hizmetlerinin kalitesi , sağlık alanında ulaşılan düzey ve de sağlık personelin özverisi ve performansı, günümüzdeki çağdaşlık göstergelerin başında gelmektedir. Ülkemizin tıp alanında dünyada önder ülkeler arasında yerini almaya başlaması ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanması, Türk toplumu için gurur vericidir.

Bu liderliğin ve çabanın yükünü taşıyan hekimlerimiz ve tüm sağlık personeli fedakar bir şekilde ve özveri ile yürüttükleri bu kutsal meslekte başarı sağlayabilmek için yoğun bir emek ortaya koymaktadırlar. Bu emeğin karşılığı olarak bizler tip alanında görev yapan herkese derin bir saygı beslemekle yükümlü olduğumuza inanıyorum.

Amerika’ya gelip yerleşen veya görev icabı gelen birçok hekimimizin başarıları bizleri onurlandırmaktadır. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonuna üye dernekler arasında yer alan Türk-Amerikan Tabibler Birliği’nin yaptığı çalışmaları da takdirle izliyoruz ve destekliyoruz. Amerika’da sağlık konusunda Türk toplumuna adamış başta Rahmetli Dr Zeki Uygur olmak üzere, hakkın rahmetine kavuşan tüm sağlık çalışanlarını da saygı ile anıyorum.

Toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi için gece gündüz çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor, bu önemli günün sağlıklı yaşama bilincini arttırmasını diliyorum.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?