TADF New Jersey ve Pennsylvania’da Toplum Liderleri ile Buluştu

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey’nin Bergen ve Burlington Bölgeleri ile Pennsylvania Levittown bölgesinde dernek temsilcileri ve vatandaşlar ile buluştu. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Başkan Yardımcıları Cemil Özyurt, Cavit Öncül, Genel Sekreter Turan Ayaz ve Genel Sekreter Yardımcısı Engin İkiz , Bergen Camii ve Kültür Merkezine ziyarette bulundu. Türk-Amerikan Diyanet Vakfı’nın mülkiyeti altında bir şube olarak, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmetleri yürüttüklerini belirten Dernek Başkanı İsmail Uslu, Bergen County yaşayan 10.000 vatandaşımız ve 5.000 civarında da soydaş ve akraba topluluklarınindan olusan bir gücün bölgelerinde olduğunu dile getirdi.Sosyal ve kültürel etkinliklerinde yapıldığını belirten Uslu, yeni TADF yönetiminin topluma inmesi ve güveni sağlamaya başlamasından dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

TADF Başkanı Ali Çınar, bölgedeki toplumumuzun ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinlemek ve çözmek bizlerin borcudur diyerek, Federasyonumuz halkımızın Federasyonudur dedi. Bölgede yaşayan Türk çocuklarımıza eğitim verilmesi ve New Yorktaki Atatürk Okulu ile ortak çalışmalar yapılması gibi konularında görüşüldüğü toplantıda, Federasyon’dan beklenen çalışmalar TADF Başkanı Ali Çınar ve ekibine sunuldu.

TADF Başkanı Ali Çınar , Cliffside Park Belediyesi tarafından milli günlerimizi tanıyan bir plaketi Başkan İsmail Usluya takdim etti. TADF Ekibi daha sonra bölgedeki esnafı gezerek, yaptıkları yeni çalışmaları anlattı.

PHİLADELPHİA TÜRK GÜNÜ VE YÜRÜYÜŞÜ 5 MAYıS 2012

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu haftasonu aralıksız dernek ziyareti ve halk buluşmasına devam ederek New Jersey’nin Burlington bölgesi ile Philadelphianin Levittown kasabasına gitti. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar,Tüm Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Faruk Acar , Mali işlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, Türkiye ilişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Bayram ve Başkan Danışmanları Kadir Taşkın ,Ahmet Kumas ve Orhan Bayram’inda katıldığı ziyaretlerde, TADF’ye bağlı Selimiye Camii & Kültür Merkezi ve TAMCA dernekleride ziyaret edildi.

Selimiye Kültür Merkezi Başkanı Yener Hendenoglu, ATAA Başkan Yardımcısı ve TAFSUS Yöneticisi İbrahim Onaral , Türk Amerikan Toplum Merkezi Yöneticilerinden Mehmet Reyhan, TAMCA Başkan Yardımcısı İbrahim Memiş ve Fikri Ekin, Türk Amerikan Giresun Derneği Başkan Yardımcısı  Halil Kir,  Murat Camii Başkanı Ibrahim Yildiz olmak üzere birçok toplum lideri ve vatandaşta Burlington’da yapılan toplantıya katıldı. Toplantıda, bölgede yaşayan Türk toplumunun sorunları anlatılırken,  Türk Hava Yollarının Philadelphia’da uçuşlara başlaması için toplanan binlerce imzayı TADF Mali işlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş’a teslim edildi. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Yönetiminin , kendilerini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten BaskanYener Hendenoglu, bölgedeki Türk derneklerinin her sene yapmış olduğu Philadelphia Türk Günü Yürüyüşü ve Festivaline TADF’nin destek olacağının duymalarından dolayı memnuniyetlerini belirttiler.

Toplantıda, Philadelphia Türk Günü Yürüyüş ve Festival komitesi kurulurken,Amerikanın ilk başkenti olan Philadelphia’da bu sene yürüyüşün daha renkli geçmesi için maddi kaynaklar konusunda yerel yonetimlede irtibata geçileceği bildirildi.

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, birlik ve beraberlik içinde TADF’nin her kesime ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmaya başladığını belirterek, bu konuda ilk verimli sonuçların alınmaya başladığını söyledi. 5 Mayıs Philadelphia ve 6 Mayıs Patersonda Türk Günü Yürüyüşü ve Festivalleri olacağını belirterek, bölgelerdeki Derneklere ve Toplum Liderlerinin hepsine ortak hareket ettikleri için tek tek teşekkür etti. Geçen haftasonuda Patersondaki toplum liderleri ile görüştüklerini belirterten TADF Başkanı Çınar, dernek ziyaretleri ve halkımız ile buluşmamız devam edecek mesajını verdi.

Daha sonra TADF yönetimi, Levittown bölgesinde esnaf ziyaretleri yaparak, programını tamamladı.

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?