TADF, Newtown Halkını Yanlız Bırakmadı

TADF, Newtown Halkını Yanlız Bırakmadı. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ,TADF, Newtown Halkını yanlız bırakmadı.

TADF, Newtown Halkını Yanlız Bırakmadı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Amerikanın yakın zamandaki en büyük trajedilerinden biri olarak sayılan Sandy Hook Okulundaki katliam sonrası bölgeye giderek, Newtown Halkını yanlız bırakmadı.

Sandy Hook ilkokulunda resmi yetlililer ve klisede dua eden kurban yakınları ile görüşen Çınar,Türk Amerikan Toplumunun başsağlığı mesajını iletti.

27 kişinin ölümü ile sonuçlanan katliam sonrası Newtown şehrine hüzün ve üzüntü çöktüğünü belirten TADF Başkanı Çınar, Newtownda yaşayan halkın aynı gün kendilerini yanlız bırakmadıkları için Türk toplumuna teşekkür ettiğini belirtti. Klisede,Newtown sakinleri ilede görüşme imkanı bulduğunu dile getiren Çınar, ufak ve mütevazi bir şehirde böyle bir olayın olmasının şokunu herkesin yaşadığını belirtti.

TADF Başkanı Çınar, okul çevresinde çok sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığını söyleyerek, halkın klişelerde dualar ile kenetlendiğini gördüğünü belirtti.Çınar, Türk Amerikan Toplumu adına taziye defterini imzaladığını belirterek, “ Bu saldırı sonucunda birçok genç öğrencinin de hayatını kaybetmesinin acısını yaşıyoruz. Türk Amerikan Toplumu olarak Newtown halkının yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu trajik olayda hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor,yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?