TADF, Washington DC Temsilcigine Gizem Salgicil White Atandığını Açıkladı

TADF, Washington DC Temsilcigine Gizem Salgicil White Atandığını Açıkladı

Amerikanın en eski ve en büyük Türk-Amerikan çatı kuruluşları arasında olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, yapısındaki değişikliklere devam ediyor.

Teskilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Atahan, Amerika’nin başkenti Washington DC’de Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nu temsil etmenin önemini vurgular iken, Washington DC’yi çok iyi bilen ve toplum tarafından sevilen Gizem Salcigil White’in getirildiğini belirtti.

Washington DC’de hem resmi makamlar ile hemde Sivil Toplum kuruluşları ile ilişkileri geliştirmek ve Metropolitan bölgesindeki Türk toplumu ile daha yakınlaşmak amacı ile bu temsilciliğin açıldığı belirtildi.

Gizem Salcigil White Kimdir?

Amerikada Türkiyenin tanıtımı için yoğun çaba sarfeden Gizem Salcigil White, Turkayfe.org ve Türk Uluslarası Dijital Kahve Evinin kurucudur. Mobil Türk Kahvesi projesi ile Amerikadaki Türk kahvesini ekibi ile tanıtan White, bu girişimi ile Mayıs 2012 yılında Amerikan Kongre Üyeleri tarafından onurlandırıldı.

Washington Türk Büyükelçiliği Basın Müşavirliğinde Mart 2011 ve Mart 2012 arasında çalışan White, Türk Hava Yollarının Washington Ofisinde Halkla ilişkiler Temsilcisi olarak görev yapıyor. Finans ve Bankacılık alanından Bilkent Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Emerson Kolejinde Global Pazarlama iletişimi ve Reklamcılık masterı yaptı. 2009 yılından beri aktif olarak Türk Amerikan toplumuna hizmet veren White, 2012 Washington DCde yapılan Türk Festival Komite Başkan Yardımcılığı görevi dışında, ATA-DC olmak üzere dernekçilik deneyimi ilede tanınan bir isim.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?