TADF’den Amerika’da Yaşayan Somali Toplumu ile Ortak Etkinlik

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Türkiye’nin Somaliye verdiği önem ve desteği neticesinde, Amerika’daki yaşayan Somali Toplumu ile ortak etkinlik için bir araya geliyor. Amerikan Somali Toplum Liderlerinden Abdül Abdurahman, New York’ta TADF Başkanı Ali Çınar, Genel Sekreter Turan Ayaz ve İcra Kurulu Direktörü Mehveş Sönmez ile buluştu. Somali ile Türkiyenin ilişkilerini kuvvetlendirmek amacı ile farklı projeleri konuşan iki toplum lideri, Nisan Ayı sonunda New Yorkta ortak bir etkinlik yapma kararı aldıklarını açıkladı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Washington DC’de buna benzer başarılı bir programı New Yorkta yapacaklarını belirterek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonun etnik gruplar ile yakınlaşma ve çalışması, Federasyonumuzun imajı ve güçlenmesi için önemli olduğunu belirtti.

Amerikan Somali Liderlerinden Abdül Abdurahman’da Türkiyenin Somaliye yaptığı ciddi desteğin ,dünyada çok bilinmediğini belirterek, insanlarımızın bunu bilmesi gerektiğini söyledi. Türkiyenin yaptığı yardımları yaklaşık 100 farklı Somali haber sitesinde yazılarında belirttiğini söylerek,Londra’da yapılan konferanstada Türkiye’yi öne çıkardığını belirtti.Türk Amerikan toplumu ile Amerika’da Somali halkını biraraya getirmenin New Yorkta bir ilk olacağını belirten Abdurahman, programın detaylarının yakında açıklanacağını dile getirdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?