TADF’den Brooklyn’de Üst Düzey Temaslar

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Türk-Amerikan toplumunu temsilen yaptığı çalışmalar ve ziyaretler aralıksız olarak devam ediyor. Halk ile buluşma toplantıları dışında, 16 Mart Cuma günü, TADF Başkanı Ali Çınar,İcra Kurulu Üyelerinden Hicri Ataş ve Başkan Danışmanlarından Erhan Yıldırım, Brooklyn’de bazı resmi ziyaretlerde bulundu.

Türklerin en yakın dostlarından biri olan Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz’İ ziyaret eden TADF Heyeti, hem TADFnin yaptığı çalışmaları anlattı hemde Mayıs ayında gerçekleştirelecek Türk Günü yürüyüşüne Belediye Başkanını davet etti. Belediye Başkanı Markowitz, Türklerin Başkenti Brooklyn’dir diyerek, Türk Gününe katılacağı müjdesini verdi. Türk-Amerikan ilişkilerinin geliştirilmesi için elinden gelen tüm çabayı gösterdiğini belirten Markowitz, Türk yatırımcılarında Brooklynde yatırım yapmasını istedi. TADF Başkanı Çınar’da Brooklyn Belediye Başkanına desteklerinden dolayı teşekkür eder iken, Brooklyn Belediyesi ile ortak projelere hazır olduğunu belirtti.

NEW YORK KONGRE ÜYESİ TÜRK GÜNÜ FESTİVALİNE KATILIYOR

30 yılı aşkındır Amerikan Kongresinde görev yapan Ed Townsta Türk Günü Balosu ve Yürüyüşüne katılacağı müjdesini verdi. Kongre Üyesi Towns, diğer Kongre üyeleri arkadaşlarımla görüşmelerimde katılımın artması için çalışacağını ve Türk dostlarıma her türlü yardıma hazır olduğu mesajını verdi. TADF Başkanı Çınar’da Ed Townsu çok uzun süredir tanıdığını belirterek, Türk-Amerikan ilişkilerindeki son durumu anlatarak ve yeni TADF yönetimi olarak yaptıkları çalışmaları aktardı.

BROOKLYN’DE TÜRK DÜNYASININ NEVRUZ KUTLAMASI

New York Azerbaycan Derneğinin Bakü Palace’da düzenlediği Nevruz Kutlamasına katılan Çınar, ANA Başkanı Ali Nasibov’a yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti. Türk Dünyası için Nevruzun çok önemli olduğunu belirten Çınar, kardeş ülke Azerbaycan ile her türlü konuda Amerikada el ele birlik içinde olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Programa Azerbaycan’nın BM Daimi Temsilcisi Ağshin Mehdiyev, eski TADF Başkanı Atilla Bak,TASFO Derneği Başkanı Fatih Özünür olmak üzere birçok özel misafir katıldı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Çınar daha sonra,Brooklyn’de bazı Türk esnafları gezerek,sorunlarını dinleyerek, TADFnin Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı konusunda yaptıkları resim yarışması hakkında Brooklyn’de çevresinde çocuklarımızında katılması için bilgiler verdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?