TADF’den BÜYÜKELÇİ APAKAN VE ASKERİ ATEŞE ÇELEBOĞLUNA ZİYARET

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ,İcra Kurulu Üyelerinden Tulga Tekman,Engin İkiz Hicri Ataş ve İcra Kurulu Direktörü Mehveş Sönmez, Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ve Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi Temsilcisi Askeri Danışman Kurmay Albay Savaş Çeleboğlu’na ziyarette bulundu.

Büyükelçi Apakan, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun çok önemli bir görevi ve misyonu olduğunu belirterek,yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, desteğimiz sonsuzdur mesajını verdi. Büyükelçi Apakan, Kıbrıs dahil olmak üzere birçok milli konuda öncülük yapan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Kıbrıs konusuna önem vermesinin de önemli olduğunu belirterek, kendisinin 7 yılda KKTC görev yaptığını hatırlattı.Rahmetli Denktaş ile son 20 yıl yakınen çalıştığını belirterek, Amerika dışındaki KKTC kuruluşlarının Türk Günü yürüyüşüne gelmesinin güzel olabileceğini belirtti.

TADF Başkanı Ali Çınar’da kısaca seçimden sonra ekip olarak yaptıklarını Büyükelçiye aktarır iken, TADF’nin 2012 yılı etkinlik takvimini’de kendisine sundu.

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI PAZAR GÜNÜ

TADF Ekibi daha sonra, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Askeri Danışman Albay Savaş Çeleboğlu ziyaret ederek, yaptıkları çalışmaları anlattı. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma programının, 18 Mart saat 18.30’da Türkevi 8ci katta olacağını belirten TADF Başkanı Ali Çınar, milli günlerimiz için anılması ve değerli diplomat ve askeri ateselerimizin bizlerle olması bize güç veriyor mesajını iletti. Kurmay Albay Çeleboğlu’da TADFnin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, yeni yönetime başarılar diledi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?