TADF’den İzmir Expo 2020’ye tam destek

TADF'den İzmir Expo 2020'ye tam destek

TADF Başkanı Çınar “İZMİR’İN KAZANMASI İÇİN EXPO’YA DESTEĞiMiZ TAM”

2020 EXPO fuarı seçim kampanyasi için New York’a gelen İzmir Temsilcileri ,Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ofisini ziyaret etti. İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ve Expo Temsilcileri, TADF Başkanı Ali Çınar, Izmir USA Baskani Mert Aygen ve üyeleri  ile yaklaşık 1 saat süren görüşme yaptı.

Görüşme’de İzmir’in Expoyu kazanması için ,Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini belirten Vali Kıraç, Amerika’daki diğer Expo Üyesi ülkelerin temsilcileri ile TADFnin de görüşmesinin kampanyaya destek anlamında olumlu olacağını söyledi.

EXPO 2020′ için tam gaz kulis çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Vali Kıraç, İzmir’in kazanması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti.

TADF Başkanı Çınar’da bu konuda  desteklerinin tam olacağını belirterek, İzmir Grubu’ nun,2013’de yapılacak Türk Günü Yürüyüş ve Festivaline katılmasını istedi. Büyük bir tanıtım fırsatı olabileceğini söyleyen Çınar, detaylı bilgilerin Expo grubu ile paylaştiklarini  belirtti.

TADF ve İzmir Heyetleri, ikili fikir alışverişinde bulunduktan sonra Birleşmiş Milletler Türk Misyonu’nun İzmir Grubu için verdikleri resepsiyona ve daha sonra New York Başkonsolosluğu’nun düzenlediği Ressam Sema Çulam’in resim sergisine katıldılar.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?