Targus, Sena Cases’i satın aldı

Dünyanın en çok satan dizüstü bilgisayar ve mobil cihaz kılıfları ve aksesuarları üreticisi Targus, Kaliforniya merkezli Türk girişimci Remzi ve Fevzi Öten kardeşlerin sahibi olduğu Sena Cases’i satın aldı.

Bu satın alma ile Targus, Sena, Michael Kors ve Dylan George gibi lisanslı markaları bünyesinde toplama başarı göstererek pazarda liderliği ele geçirmiş oldu.

Yapılan anlaşma ile Targus, Sena Cases‘in %100’u satın alarak, bundan böyle SENA adıyla Targus bünyesinde faaliyetlerine devam edecek.

Targus CEO‘su Michael Hoopis, Sena‘nın kendine özgü çizgisini devam ettirereğini belirterek, Sena’ya Remzi Öten ve Fevzi Öten yönetiminde devam edeceklerini belirtti.

Sena Case CEO‘su Remzi Öten, Targus’un küresel altyapısından yararlanarak, gerçek zanatkarlar tarafından incelikle ve özenle üretilen ürünlerini tüm dünyadaki Apple tüketiceklerine ulaştıracaklarını söyledi.

1999 yılında kurulan SENA Case akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için lüks deri aksesuarları üretiyor ve  endüstride önemli bir konuma sahip. Sena, Apple‘a en çok deri çanta sağlayan şirket konumunda.

Sena Cases‘in kaça satın alındığı bildirilmedi.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?