Tatil köyü gibi yat

İtalyan Michele Puzzolante, tatil köyü gibi lüks hizmet veren, güneş enerjisiyle çalışan yat tasarladı.

İTALYAN tasarımcı Michele Puzzolante, yüzen küçük bir tatil köyüne benzeyen yat geliştirdi. Lüks otel, lüks denizaltı gibi tasarlanan, “Solar Floating Resort” isimli yat, sadece güneş enerjisiyle çalışıyor. Güneşten elektrik elde eden fotovoltaik panellerin olduğu yatın merdivenle inilen alt kısmında denizin altını gözlemleme imkanı veren, altı küçük koltuğun sığdığı cam bir bölüm var.

Doyumsuz tablo

Burada deniz canlıları, köpekbalıkları, yunuslar, egzotik balıklar 360 derece açıyla görülebilecek, fotoğrafları çekilebilecek. Denizaltı bölümünün camı herhangi bir tehlikede kırılmayacak kadar kalın ve güvenilir. Tasarımcının sitesinde, “Dünya çapında 30 bin denize sıfır ve ada otelleri var. Bu yüzden SFL’nin gerçeğe dönüşmesi için iyi fırsatlar var. SFL, otellerin standartlarını artıracak” deniliyor.

Jakuzi bile var

Uzunluğu: 20 metre. Kapasitesi: 6 kişi. Odalar: 2 tek kişilik, iki çift kişilik yatak odası, büyük bir mutfağı, salon ve jakuzisi var. Fiyatı: Üretim maliyeti 1.8 milyon dolar, satış fiyatı ise açıklanmadı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?