Tek amacım televizyonları yok etmek!

Torrent dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Bram Cohen, yeni projesini anlattı; amacının televizyonları ortadan kaldırmak olduğunu açıkladı.

Bittorent’in yaratıcısı Bram Cohen, ABD’nin San Francisco eyaletinde gerçekleştirilen MussicTech Summit etkinliğinde yeni projesiyle ilgili bilgi verdi.

Yeni bir video protokolü üzerinde çalıştıklarını kaydeden Cohen, merkezi bir birime bağlı olmaksızın kullanıcıların bilgisayarları başında video konferansı yapabileceğini belirtti. Yakın gelecekte video oyunu turnuvaları da dahil spor müsabakalarının da canlı yayında izlenebileceğini kaydeden Cohen şakayla karşılık şu sözleri dile getirdi: “Amacım televizyonları yok etmek!” Cohen, milyonlarca kullanıcının birbirlerine bağlanarak yayınları takip edebileceğine ve merkezi bir kanala ihtiyaç kalmayacağına vurgu yaptı.

Yayıncıları internet odaklı çalışmaya iten Cohen, insanların izlediği videoların pek çoğunun hala internette bulunmadığına, mevcut protokollerin büyük organizasyonlar için hazırlanmadığına dikkat çekti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?