Tekirdağ’da bir dere daha renk değiştirdi

Marmaraereğlisi ilçesinden geçen Kamaradere Deresi’nden, renk değiştirmesi üzerine incelenmek için numune alındı. Çorlu Deresi de geçen hafta renkli atık nedeniyle kırmızı ve pembe tonlarda akmış, bir süre sonra suyun rengi normale dönmüş, bazı bölümlerde ise atığın bıraktığı renkli tortular gözlenmişti.

Alınan bilgiye göre, ilçeden denize dökülen dere yer yer siyah ve kahverengi tonlarında akmaya başladı. Kamaradere Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine Marmarareğlisi Belediyesi Çevre Kontrol Müdürlüğü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri derede incelemede bulundu.

tekirdag-aa51_6348786

Ekipler dereden incelenmek üzere numune aldı. Dereye atık karıştığı ihtimali üzerinde duruluyor.

tekirdag-aa41_6348978

AYNI MANZARA YAŞANMIŞTI

Çorlu Deresi de geçen hafta renkli atık nedeniyle kırmızı ve pembe tonlarda akmış, bir süre sonra suyun rengi normale dönmüş, bazı bölümlerde ise atığın bıraktığı renkli tortular gözlenmişti.

tekirdag-aa21_6348983

Jandarma ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin dereden numune alması sonrası, yaya olarak dere boyu taranmış, suya beton boru sistemiyle atık bırakan tesis tespit edilmişti. Tesisin faaliyeti durdurulmuştu. AA

İLGİLİ HABERKimyasal atık nedeniyle dere kırmızı ve pembe akıyorKimyasal atık nedeniyle dere kırmızı ve pembe akıyor

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?