Teknoloji dünyasında kaçan 9 büyük fırsat

Teknoloji devleri zamanında bu hataları yapmasaydı, bugün bildiğimiz pek çok şey farklı olabilirdi!

Teknoloji dünyasındaki başarısız denemelerin sayısı oldukça fazla. Teknoloji şirketlerinin uzun çalışmalar sonucunda, büyük umutlarla piyasaya sürdükleri ürünler bazen inanılmaz derecede başarılı olabiliyor, bazen ise biz ismini bile duymadan ortadan kaldırılabiliyor. Bu yazımızda, başarısız olan ürünleri değil son derece başarılı olabilecek, ancak belki yanlış zamanlama, belki yavaş hareket etme nedeniyle kaçırılan fırsatları sıralamak istiyoruz.

AOL: AOL, saat başına internetin standart olduğu bir dönemde sınırsız bağlantı sunuyordu ve büyük bir başarı yakalamıştı. Ancak 1997’de AOL bağlantılarının yüzde 60.3’lük bir bölümünün başarısız olduğu ortaya çıktı (çoğunlukla hatların meşgul olması nedeniyle). “AOL hattı meşgul”, komedi konusu olmuştu. Daha kötüsü, dünyanın çevirmeli ağdan genişbanta geçtiği bir dönemde AOL, hizmetlerini yenilemekle pek ilgilenmiyordu.

Friendster: Sosyal ağ, 2002’de büyük bir üne sahipti ve önemli sosyal ağ işlevleri sunuyordu. Ancak site, yoğunluğu kaldıramadı ve site çökmeler yaşamaya başladı.. (Hürriyet)

Önceki haberTeknolojide son nokta
Sonraki haber10
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?