The Simpsons 23. yılında sona erebilir

23 yıldır tüm dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan The Simpsons dizisi mali yetersizlikler dolayısıyla sona erebilir.

Salı günü bir açıklama yayınlayan dizinin prodüktörü, halihazırdaki finansal modelle çalışmaya devam edemeyeceklerini söyledi. Dizinin ana karakterleri Homer, Marge ve Bart Simpson’ı seslendiren oyunculara verilen ücretlerde büyük düşüşler yapılmaya çalışıldığı da gelen bilgiler arasında.

20th Century Fox Television sözcüsü Chris Alexander, “Bu harika dizinin devam etmesini istiyoruz fakat bu finansal yapıyla olmaz” dedi.

Fox TV’nin Pazar gecesi yayınladığı dizi eleştirmenler tarafından oldukça beğeniliyor. Fakat uzun yayında kalan her dizi gibi Simpson’ların her yeni bölümü geçmişe göre daha büyük bir maliyet yaratıyor.

The Daily Beast’in Salı günkü haberine göre prodüktörler The Simpsons’ın altı seslendiricisinin sezon başına kazandığı 8 milyon dolardan %45’lik bir kesinti yapılmasını istedi. Aktörlere bu kesinti karşılığında dizinin sendikasyon ve ürün satışından elde ettiği gelirden %30 pay verilmesi teklif edildi.

Nielsen’in rakamlarına göre The Simpsons bu Sonbahar’da ortalama 7.1 milyon izleyiciye ulaştı. Bu geçtiğimiz yıla göre %14 yükselişe işaret ediyor. Dizi 1991-1992 sezonunda 21.7 milyon kişi tarafından seyredilmişti.

20 yıl önce dizi izleyicilerinin ortalama yaşı 23’tü. Bu yıl bu 32’ye çıktı. Uzmanlar dizinin bunca yıla rağmen oldukça genç bir izleyici kitlesi olduğunu düşünüyor.  (USASABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?