Tim Cook: Yeni iPhone’lar çok pahalı, çünkü ihtiyaç duyduğunuz diğer aygıtların yerini tutuyor

Apple CEO’su Tim Cook, katılığı ABC kanalının ‘Good Morning America’ programında, yeni iPhone ürünlerinin çok pahalı olduğunu kabul etti.

Apple CEO’su Tim Cook, astronomik fiyatları savunurken, iPhone’un tüketicinin ihtiyaç duyduğu diğer tüm aygıtların yerini tuttuğunu söyledi.

Cook, ”Bunlar bugüne dek yaptığımız en gelişmiş, en ileri iPhone” sözünü şöyle gerekçelendirdi:

‘DİĞER AYGITLAR FUZULİ OLDU’

”iPhone senin dijital kameranın yerini aldı, artık ayrı bir kameraya ihtiyacın yok. Senin video kameranın, müzik çalarının yerini aldı, tüm diğer farklı cihazların yerini aldı.”

‘EN YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ İSTEMENİN BİR BEDELİ VAR’

Apple CEO’su ”Dolayısıyla bu ürünün çok önemli olduğu öne sürülebilir. Bizim bulgularımız da insanların elde edilebilir en yenilikçi ürüne sahip olmak istediğini gösteriyor. Ve bu da öyle ucuz bir şey değil” dedi.

COOK’UN HESABINA GÖRE GÜNDE 1 DOLARA GELİYOR

Yeni iPhone serisinin fiyatlarının bazı Mac bilgisayarlardan daha pahalı olmadı dikkat çekerken Cook tüketicinin taksitle ödeme yaptığı için zorlanmadığını iddia etti:

”Çoğu kişi bir telefon operatörüyle anlaşma yaparak ödüyor. Aylık taksitlerle o kadar pahalı olmuyor. 1000 dolar üzeri bir telefon için çoğu kişi ayda 30 dolar ödüyor. Bu da günde 1 dolara geliyor.”

ESKİ MODELLER UCUZLADI

Bu arada yeni serinin en ucuz modeli olan XR’ın fiyatlarının 749 dolardan başlamasının ardından, iPhone 7’nin başlangıç fiyatı 449, iPhone 8’in 599 dolara düştü.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?