‘Tinder Avcısı’ Simon Leviev hakkında karar verildi


Son dönemde Netflix’te izlenme rekorları kıran Tinder Avcısı isimli belgesel/filme konu olan ve kendisini zengin bir elmas tüccarının oğlu olarak tanıtarak insanları dolandıran İsrailli Simon Leviev’in tüm sosyal medya hesapları kapatıldı.

‘Tinder Avcısı’ Simon Leviev hakkında karar verildi

Tüm dünyada ve Türkiye’de izlenme rekorları kıran Netflix belgeseli Tinder Avcısı, bir süredir gündemden düşmüyor. Akıl almaz dolandırıcılık hikayesini ele alan belgeselde, dünyanın farklı ülkelerinden kadınlarla Tinder adındaki arkadaşlık sitesi üzerinden sevgili olup sonra da onları akıl almaz yöntemlerle dolandıran Simon Leviev adlı adamın gerçek hikâyesi anlatılıyor.

Şu sıralar herkesin konuştuğu ve kendisini bir elmas tüccarının zengin oğlu olarak tanıtan Simon Leviev’in tüm sosyal medya hesapları donduruldu. Belgeselin yayınlanmasının üzerinden sadece bir hafta geçtikten sonra Leviev’e en az 200 bin yeni takipçi geldiği belirtildi.

Simon Leviev de dahil olmak üzere çeşitli takma adlar altında faaliyet gösteren İsrail’den 30 yaşındaki Shimon Heyada Hayut, Tinder’da tanıştığı kadınları milyarder bir elmas tüccarının oğlu olduğunu söyleyerek kandırıp, paralarını alıyordu. Simon Leviev’in Instagram’ında da zengin hayatından kesitler yer alıyordu.

7,4 MİLYON STERLİNLİK KAZANÇ ELDE ETTİ

Kadınların güvenini kazandıktan sonra, dolandırıcı onları sahte iddialarla kendisine borç para vermeye ve pahalı yaşam tarzını sergileyerek ve onlara cömert hediyeler vererek diğer kurbanları kandırmak için kullanmaya ikna eden bir döngünün kurucusuydu…

Tinder Avcısı" olarak ünlendi! Simon Leviev, Instagram'ını kapatmadan önce söyledikleriyle olay yarattı - Dünya Haberleri

Hayut’un yani namı değer Leviev’in bugüne kadar dolandırıcılık sayesinde 7,4 milyon sterlin kazandığı belirtiliyor.

Tüm bu detayların ortaya çıkmasının ardından, Leviev’in tüm sosyal medya hesaplarının kaldırıldığı açıklandı. Öte yandan, arkadaşlık sitelerindeki hesapları da kapatıldı. Tinder sözcüsü “Simon Leviev’i ve bilinen tüm sahte hesaplarını kalıcı olarak Tinder’dan kaldırdık“ derken belgeselle birlikte ortaya çıkan belgeler ışığında şirket içi soruşturma başlattıklarının da altını çizdi.

Ok Cupid, Hinge, PlentyofFish, OurTime, Meetic, Pairs ve Match gibi arkadaşlık uygulamaları da Leviev’in profilinin kalıcı olarak kapatıldığını açıkladı.

Tinder Swindler deletes Instagram days after Netflix documentary drop - power-yachts.com

İsrail’de 2011’den bu yana dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtecilikten aranan Leviev, o yıldan ber, kaçak olarak Avrupa’da kandırdığı kadınların paraları sayesinde lüks bir hayat sürüyor…

Öte yandan belgeselden sonra durumu öğrenen kişilerin kendisine sert tepkiler göstermesiyle birlikte Hayut önce takipçilerine verdikleri destek için teşekkür etti ve hikâyenin kendi tarafını anlatacağına söz verdi ancak bunları yazar yazmaz çok takipçisi olan hesabını birdenbire kapattı.

The Lavish Life of the Tinder Swindler, With Private Jets and Supercars - autoevolution

Hayut’un son paylaşımında ise “Hikâyenin benim tarafımdan nasıl olduğunu, kimseyi incitmeyecek şekilde anlatmanın bir yolunu bulur bulmaz, birkaç gün içinde yazacağım. O zamana kadar lütfen aklınızı ve kalbinizi açık tutun.” ifadeleri yer aldı.

Tinder yaş ayrımıyla suçlanıyor: 50 yaşın üstünden daha fazla ücret alıyor İlginizi Çekebilir Tinder yaş ayrımıyla suçlanıyor: 50 yaşın üstünden daha fazla ücret alıyor BBC derledi: Şubat ayında mutlaka izlenmesi gereken diziler İlginizi Çekebilir BBC derledi: Şubat ayında mutlaka izlenmesi gereken diziler Çöküşe geçen şirkete devler talip oldu: Nike, Amazon, Sony, Apple... İlginizi Çekebilir Çöküşe geçen şirkete devler talip oldu: Nike, Amazon, Sony, Apple…

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?