Titanic’in batığında hala insanlar olabilir

Kısa bir süre önce Titanic’te çektiği yeni görüntülerle gündeme gelen film yapımcısı James Cameron ise batığa yaptığı 33 dalışta hiç insan kalıntısıyla karşılaşmadığını söylemişti.

BİLETE İLGİ BÜYÜK
ABD’de bir müzayede evinde de Titanic’in orijinal bileti ve akşam yemeği menüsü gibi birçok kalıntı satışa çıkarıldı.

Bonhams Müzayede Evi’nde meraklılara sunulan Titanic bileti 56,250 dolara, “hadım edilmiş horoz dili” ya da “eşek turplu dana filetosu” gibi ilginç yemek seçeneklerinin bulunduğu menü ise 32,250 dolara satıldı.

Müzayede evinin danışmanı Gregg Dietrich, her iki parçanın da ABD vatandaşlarınca satın alındığını belirtirken “Bir buzdağına çarptık” yazılı telgrafın yeterince ilgi görmemesinin kendisini şaşırttığını belirtti.

Dietrich’in bahsettiği, 27,500 dolara satılan telgraf, Titanic batmadan kısa bir süre önce aynı şirketin bir başka gemisi olan Olympic’e gönderilmişti.

Dietrich, hayal kırıklığı yaratan bir başka parçanın da kazada hayatta kalanları kurtaran Carpathia gemisinin kaptanının el yazısıyla aldığı notlar olduğunu belirtti.

DÖRT BİR YANDA ANMA TÖRENLERİ
Titanic’in 2 bin 200’den fazla yolcusundan kazada hayatını kaybeden bin 500 kişi ise dünyanın çeşitli yerlerindeki törenlerde anıldı.

Kuzey İrlanda’da Titanic’in inşa edildiği tersanenin bulunduğu Belfast şehrinde Waterfront Hall ve St. Anne Katedrali’nde düzenlenen törenlere yüzlerce kişi katıldı.

Kanada’nın Nova Scotia şehrinde bulunan Fairview Lawn Mezarlığı’ndaki Titanic kurbanlarına ayrılan bölümde de görkemli bir tören düzenlendi.

Titanic’in yolculuğunuz 100 yıl yeniden sonra canlandıran Balmoral gemisinde de anma düzenlendi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?