Trabzon Heyeti’ne New York’ta Hoşgeldin Resepsiyonu

trabzon heyeti newyork temaslar resepsiyon turkevi trabzonsporusa

Amerika’da çeşitli temaslarda bulunan Trabzon Valisi Recep Kızılcık başkanlığındaki Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası heyeti onuruna Türkevi’nde,Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu,Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzonspor USA Derneği tarafından bir resepsiyon düzenlendi. Programa Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Halit Çevik ve New York Başkonsolosu M.Levent Bilgen ile birçok dernek temsilcisi de iştirak etti.

trabzon heyeti newyork temaslar resepsiyon turkevi trabzonsporusa (2)

TADF Başkan Yardımcılarından Dr. Hakan Karalok yaptığı açılış konuşmasında, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak Türkiye’den gelen heyetler ile yakın ilişkide olmak ve ortak çalışmak istediklerini belirterek, Trabzon heyetini Mayıs 2013’te 32’ncisi yapılacak Türk günü yürüyüşü ve festivaline davet etti. Karalok ayrıca 14 Mayıs 2013 tarihinde Grand Central’de düzenlenecek Türk festivalinin de Trabzon ilinin tanıtımı için iyi bir fırsat olacağının altını çizdi. Trabzon heyetini Amerika’da ağırlamaktan duydukları mutluluğu yineleyen Dr.Hakan Karalok, heyetin temaslarının verimli geçmiş olduğunu umduklarını belirterek sözlerini tamamladı.

trabzon heyeti newyork temaslar resepsiyon turkevi trabzonsporusa (3)

‘Memleketimizin havasını New York’ta teneffüs etmemize vesile olan siz değerli konuklarımız, bir kez daha hoşgeldiniz’ diyerek söze başlayan Trabzonspor USA Derneği Başkanı Umut Uyar, ‘Trabzon ile Amerika arasında yapılacak her türlü sosyal ve ticari faaliyete destek vereceğimizin altını çiziyoruz’ dedi.

trabzon heyeti newyork temaslar resepsiyon turkevi trabzonsporusa (4)

Trabzon Valisi Dr.Kızılcık, Doğu Karadeniz bölgesi olarak, Valilik ve Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası’nın organizasyonunda 51 iş adamıyla birlikte, Doğu Karadeniz’i,Türkiye’yi ve Trabzon’un yatırım fırsatlarını tanıtma amacıyla Washington ve New York’u kapsayan bir haftalık iş gezisi için ABD’ye geldiklerini belirterek,yaptıkları temaslar hakkında bilgi verdi.

Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu da “ABD ziyaretlerinin kısa vadeli bir toplantı şeklinde değil, uzun vadeli bir program bağlamında olduğunun altını çizerek, “ABD’nin bütün eyaletlerini de dikkate almak suretiyle gerek buralarda ticaret yapmak gerekse buradaki işadamlarının bölgemize yatırımlarını gerçekleştirmek üzere somut adımlarımızı da bundan sonra devam ettireceğiz. Gördüğümüz kadarıyla bugüne kadar buraya gelen en kalabalık heyetlerden biriyiz. Bize gösterilen ilgiden fazlasıyla memnun olduk” dedi.

Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCİ) ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘tarafların büyüme, genişleme ve çeşitli alanlarda işbirliğine yönelik’ bir protokol imzalandı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?