Trabzon’da öğretmenden kadınlarla ilgili tepki çeken paylaşım

Trabzon’da bir öğretmenin kadınlarla ilgili sosyal medya paylaşımı tepki çekti. Siyasi içerikli birçok paylaşımı bulunan öğretmen, “Eskiden kadınlar, erkekler yüzünden dışarı çıkamıyorlardı, şimdi ise erkekler, kadınlar yüzünden dışarı çıkamaz hale gelmektedir” ifadelerini paylaştı.

Trabzon’da öğretmenden kadınlarla ilgili tepki çeken paylaşım

Trabzon’da Yıldızlı TOKİ Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Muhammet Şafak, sosyal medya hesabından Mehmet Akif Ersoy‘dan alıntı yaparak kadınlarla ilgili tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Din öğretmeni Şafak’ın, “Mehmet Akif’e kadınların durumunu sormuşlar. Akif de şöyle cevap vermiş: “Eskiden dışarı çıkaramıyorduk şimdi ise içeri girmiyorlar” Bende bugün diyorum ki: Eskiden kadınlar, erkekler yüzünden dışarı çıkamıyorlardı, şimdi ise erkekler, kadınlar yüzünden dışarı çıkamaz hale gelmektedir” şeklindeki ifadelerine Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

İKTİDAR YÖNLENDİRMELERİNİN SONUCU

Trabzon’un son dönemlerde ilim ve bilim mirasına aykırı pek çok söylem ve eylemle gündeme geldiğini ifade eden Özlü, “Medeniyet ve cumhuriyet karakterimize tamamen zıt düşünce, söylem ve eylemler elbette ki ülkemizin uzun bir süredir maruz kaldığı iktidar yönlendirmeleri sonucudur” dedi.

Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü

ASIL HEDEF CUMHURİYET MİDİR?

Şafak’ın paylaşımının düşünce ve eylem noktasında öğretmenlik mesleğin hiçbir özelliğini taşımadığını ifade eden Özlü, “ Erkekler neden kadınlar yüzünden dışarı çıkamasın?, Kadınlar size ne yapıyor?, Kadınlara karşı kendinizi savunmasız mı hissediyorsunuz? Öyleyse neden?, Kişilerin zaaflarının bedelini neden diğer kadınlar ödesin?, Kişilerin zaafları üzerinden hedef aldığınız aslında Cumhuriyet midir?” diye sordu.

“KADIN BEYANI ESASTIR” İLKESİ ZULÜMDÜR!

Din öğretmeni Şafak, daha önce de bir paylaşımında “Kadının Beyanı Esastır” ilkesine atıfta bulunarak “Kadının tek taraflı beyanı ile yargıya varılması, erkekleri kadının iki dudağına teslim etmek, adil olmadığı gibi üstüne birde zulümdür!” ifadelerine yer verdi.

İğrenç olay sonrası öğretmen tutuklandı İlginizi Çekebilir İğrenç olay sonrası öğretmen tutuklandı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?