Trabzonspor Başkanı UEFA’nın kararı için bakın ne dedi?

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA’nın Fenerbahçe’ye 2+1, Beşiktaş’a ise 1 yıl men cezasını vermesini değerlendirdi.

Trabzonspor Başkanı UEFA'nın kararı için bakın ne dedi?

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu UEFA’nın kararı sonrası şu şekilde konuştu:

Onların milyonlarca taraftarları camialarının değerli insanları nasıl üzülüyorsa bu kulüplerin zor duruma düşmesi bizi de üzer. Türk futbolunun temizliğe ihtiyacı var diyoruz yıllardan beri.

Ben yıllardan beri ahlaklı adaletli temiz futbol adına konuşan bir insanım va aynı zamanda da Trabzonspor Başkanıyım. Evet bizim açımızdan sevindirici olabilir. Ama yıllardan beri benim söylediklerim uygulansaydı, bu güzidi kulüplerin bu şekilde ceza alması bizi sevindirmedi.

En büyük zararı kendi camialarına verdiler. Buna sevinmenin aksine camialar adına üzüntülerini bizde paylaşmak isteriz. Adalet hakkın yanında olmalı. Hak da sahibine verilmeli ki bundan sonra temiz Türk futbolunu yaratmak adına mücadele veren insanların önü açılsın. Ahlak skandalarını elbette bütün Türk futbolu ailesi vermesi lazım ama basın ve medyanın kendini bir şekilde çekip ilkeli hizmet etmeyenlerin aynı şekilde Türk futbolunu kirletenler dışarı atılmalı dediysek basın içinde sizlerin de içinizde bunları dışarı atmanız lazım.

Ben yıllardan beri sölyürum. Biz bu ülkede binlerce sosyal dernek var. Futbolda dernekler yasasına göre geniş kitlilere hitap eden görsel bir şölen. Sahada kazanırsınız kaybederseniz bunun bir eğlenece olduğunu unutmamak lazım. İllada şampiyon olacaksınız diye bir kaide yok. Bazı insanlar bu kulüplerin başına gelmek için mücadele ediyor. Dışarda kalanlarda biz oraya gelelim diye mücadele ediyor. Bu kulüplerin markalarını kullanıp çıkar elde edenler var olduğu müddetçe bu futbol korunmaz. Biz onu düzeltirsek Türk futbulonu düzelteriz” dedi.

TRABZONSPOR NE YAPACAK!

Başkan Hacıosmanoğlu verilen cezaların ardından Trabzonspor’un neler yapacağını ise, “Trabzonspor’un bu süreçten sonra ne yapacağın ise Biz hiç bir şey yapmayacağız. Bu konuyla ilgili daha konuşmayacağım. Fikir beyan etmeyeceğimi söyledim. Konuşmanın zamanı değil. Bu güzide kulüplerimizin hem kamuyounun önünde bu şekilde zor duruma düşmesi hem camiaları adına hem de taraftarlarını nasıl üzdüyse bizi de üzdü. Bundan sonra süreci yakından takip edeceğiz.

Hamlelerimizi takip ederseniz 16. Ağır cezanın verdiği ve kimsenin aldatmasına gerek yok. Ceza yargılaması ayrı sportif yargılama ayrı. UEFA bunun ayrı olduğunu açık ve net bir şekilde söyledi. Bizde bundan sonra adaletin tecelli etmesini göreceğiz.

Türkiye’de ki şampiyonun Trabzonspor olduğunu herkes biliyor onu da takip edelim.

Bunlar benim alamına giren konular değil. Tekrar etmek istiyorum. Camiaları adına ve sevgili taraftarları adına onlar ne kadar üzgünse bizde üzgünüz.

Yıllardan beri bizim çırpınışlarımızın bu üzüntüyü yaşamamak için kamuoyunu anlamasını istiyorum. Yılardan beri inşallah ders alıp Türk futbolunu layık olduğu yere ahlaklı adaletli temiz Türk futbolu adına mücadele ederler” dedi.( 61SAAT.COM)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?