Trabzonspor’da Boşnak Mücahidi

Vahit Halilhodzic - Bosnak Mucahit Kamil Anahar

Trabzonspor’da 8 yıl aradan sonra bir Boşnak Mücahidi.

İkinci dönemi. O Trabzon’u ve Trabzonspor’un mücadelesini bir “ İhtilal” olarak görmüştü İstanbul dukalığını karşı. Bir tesadüf eseri teknik direktör olarak geldiği Trabzonspor’da 8 aylık bir görev yaparak geri dönmüştü. Ancak birgün Trabzonspor’a yeniden teknik direktör olarak geleceğini giderayak söylemişti.

O Vahit sözünde durdu. 2014 Dünya kupasının flaş ekiplerinden biri olan Cezayir’i hem oyunu hemde aldığı sonuçlarla dikkat çeken bir takım haline o getirmişti. 20. Dünya kupasını kazanan Alman panzerlerine bile kafa tutmuştu Vahid Hoca’nın Cezayir’i..

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun gönlündeki teknik direktör Vahit hocaydı. Dünya kupası başlamadan önce Boşnak hocayla konuşulmuş ve kendinden söz anılmıştı. Ancak, Cezayir’in büyük başarısı Vahit hocayı biranda gündeme taşımıs, Avrupa’dan, hatta hatta Amerika’dan bile teknik direktörlük teklifleri almıştı. Hoca’nın paraya ihtiyacı yoktu. Çünkü, hem fakirliği hem de zenginliği yaşayan bir hayat biçimi vardı.

Boşnak Vahit, dünyada paranın açamadığı kapılardan biri olan parayı değil, Trabzonspor’a ve çok yakın dostu Bordo-Mavili Kulüp Başkanı Hacıosmanoğlu’na verdiği sözü tutarak, diğer tüm takımları elinin tersiyle iterek vicdanının sesini dinleyip Trabzonspor’a yeniden teknik direktör oldu.

Benim gibi futbol delisi yoktur” diyen Vahit Halilhodzic, artık dünya teknik adamlığında bir marka. Bu marka isim de Türkiye Ligi’nin en büyük takımlarından biri olan Trabzonspor’un başında.

Trabzonlu ve Trabzonsporlular, artık yerli,yabancı ayrımı yapmadan Boşnak Hocası’na sahip çıkmalı. 8 yıl öncesi tanıştığım Vahit ile Dünya kupasında zafer ile dönen bir teknik adam arasında hiçbir fark göremedim..

Kamil Anahar / Trabzon
[email protected]

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?