Trabzonspor’un profesyonel yardıma ihtiyacı var

Trabzonspor Profesyonel Yardima Ihtiyac Var

Trabzonspor’un profesyonel yardıma ihtiyacı var. Trabzonspor USA Asbaşkanı Evren Uğurbaş Trabzonspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un profesyonel yardıma ihtiyacı var

ALATURKA | Los Angeles – Trabzonspor’un bu sene büyük paralar harcayarak takıma birçok yeni oyuncu kazadırdığını ve yeni bir yapılanma sürecine girdiğini söyleyen Uğurbaş, Başarı sadece para harcayarak,  iyi oyuncu ve teknik direktör getirilerek kazanılmaz” dedi.

İşte Uğurbaş‘ın açıklamalarından satır başları;

Yöneticilere Çok İş Düşüyor

Sadece iyi futbolcular ve teknik adam ile başarıya ulaşılmadığını bunun takım işi olduğununun altını çizen Trabzonspor USA Asbaşkanı, Bu zamana kadar geçen süreç Trabzonspor’un Profesyonel bir yardıma ihtiyacı olduğunu gözler önüne seriliyor. Eskiden paralı yöneticilerle başarıya ulaşabileceği sanılırdı. Günümüzde ne yaptığını bilen yöneticilerle planlı programlı bir şekilde başarılara ulaşılabiliyor. Başarı tesadüflere bırakılmaz.

Büyük bir iletişim sorunu var, Futbolcular ve Teknik Heyet Zor durumda

Görünen o ki Trabzonspor’da gerek teknik heyetle oyuncular arasında, gerek takım ile taraftar arasında büyük bir iletişim sorunu var. Vahid Hoca‘nın bu kadar sinirli olmasınının ana sebebi yaşadığı iletişim sorunları. Omuzunda çok büyük yük hissediyor. Birkaç aydır futbolcu ve teknik heyetten tehlike sinyalleri geliyor.  Yardıma ihtiyaçları var ama işlerini kolaylaştıran, yol gösteren yöneticiler ve uzmanlar yok. Sadece tercüman sağlanarak bu insanlardan başarı beklenemez.

Yarı zamanlı Yöneticilik olmaz

Trabzonspor‘da yönetim anlayışı yeniden yapılanmalı. Yöneticiliği profesyonel yapabilecek, bu konuda hem eğitimli hem de bilgili yöneticilerle ihtiyaç var. Trabzonspor yöneticileri zamanlarının tamamını Trabzonspor‘a ayırmak zorunda. Yarı zamanlı yöneticilerle yarı zamanlı başarı sağlanır.

Tek Başına Başkan yetmez

Başkan’ın iyi niyetli çalışmaları yetmez. Nitelikli yöneticilere de ihtiyac var. Trabzonspor halka açık bir şirket ve şirket gibi yönetilmeli.Yönetimin parçası olan herkes hedefler ve amaçlar konusunda düzenli olarak bilgilendirilmeli ve takım olarak çalışılması sağlanmalı. Trabzonspor Basın Sözcüsü, Başkan Yardımcıları Görev tanımı ve sorumluluklarının bilincinde mi?

Profesyonel Oluşum Şart

Profesyonel oluşum ve yönetim olmazsa günü kurtarmak için teknik adam değişir, futbolcu değişir, ama bunlar kalıcı başarılara bizi götürmez.

Alaturka Online / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?