Tracey Emin sergi açtı Türk babası haber oldu

İngiltere’de 1999’da Tate Galeri’de sergilediği kirli iç çamaşırlarından, içki şişelerine kadar pek çok garip ayrıntıyı birarada barındıran ‘Dağınık Yatak’ çalışmasıyla büyük tartışmalara yol açan Kıbrıs Türk asıllı İngiliz sanatçı Tracey Emin, 26 Mayıs’ta ‘memleketi’ Margate’deki Turner Modern’de ilk sergisini açmaya hazırlanırken, Mail On Sunday gazetesi zorlu geçen çocukluğunu haber yaptı.

Tracey Emin’in (48) ikiz erkek kardeşi Paul, Türk babası Enver Emin’le ilgili çocukluk hikayelerini anlattı.

Sanatını etkiledi

Babasının annesi Pauline yerine başka bir kadınla evlenmeyi tercih ettiği anlatan Paul Emin, “Annem bize babamızı paylaşacağımızı çünkü başka bir ailesinin daha olduğunu söyledi. Bir keresinde elinde bir sürü oyuncakla Noel Baba kılığında çıkageldi. Sonra yıllarca Tracey ile Noel Baba’nın karanlık egzotik bir Türk adam olduğunu düşündük… Babamın birçok kadınla birlikte olması, farklı yaşamları olması gerçeği Tracey üzerinde büyük etki bıraktı” dedi.

Paul, 18 ay dolandırıcılıktan hapis cezası alan, iki yıl önce 89 yaşında yaşamını yitiren babası Paul’un en azından kardeşine ilham verdiğini söyledi. Mail On Sunday gazetesi, Tracey Emin’in İngiltere’nin yaşayan en ünlü sanatçılarından biri olduğunu hatırlattı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?