52.2 F
Los Angeles
1 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündemTren kazasında ölen makinistin babası Türkiye’de cezaevindeymiş…

Tren kazasında ölen makinistin babası Türkiye’de cezaevindeymiş…

Yunanistan’da meydana tren kazasında hayatını kaybeden makinist Nikos Nalmpantis’in babası Dimitrios Nalmpantis, Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi kararı doğrultusunda Tekirdağ Cezaevi’nde bulunuyor.

Yunanistan, Tekirdağ Cezaevinde uyuşturucu kaçakçılığı suçundan hükümlü olarak bulunan Dimitrios Nalmpantis’in, Türkiye’den iade edilmesini istedi. Dimitrios Nalmpantis, Tekirdağ Cezaevinden cezasının kalan kısmının infaz edilmesi için Yunanistana nakil olmak istediğine ilişkin dilekçe verdi.

Adalet Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre; Dimitrios Nalmpantis’in Türkiye’den Yunanistan’a nakline ilişkin verdiği dilekçesi Yunanistan Adalet Bakanlığına gönderildi. Yunanistan Adalet Bakanlığından cevap gelmesi halinde Dimitrios Nalmpantis’in, Türkiye’den Yunanistan’daki bir cezaevine naklinin gerçekleştirileceği bildirildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağın onayı ile Nalmpantis’in, iki ülke arasındaki hükümlü nakline yönelik anlaşma kapsamında cezasının geri kalan kısmını Yunanistanda infaz edilmek üzere gönderileceği öğrenildi. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,407BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın