Twitter’dan mesaj paylaşan Trump, en başından izin verilmemesi gerekmesine ve raporun Robert Mueller de dahil olmak üzere 13 (18) Kızgın Demokrat tarafından olabildiğinde çirkin bir şekilde yazılmasına rağmen, nihai sonucunda hiçbir anlaşma olmadığını gösterdiğini ifade etti.

​Yalan haber medyasının Mueller raporunun sonucundan nadiren bahsederek siyasetçileri ve mümkün olduğunca fazla insani kışkırtmak ve kızdırmak için elinden geleni yaptığını kaydeden Trump, Rusya’yla ilgili yalan haberlerin artık sona erdiğini vurguladı.

​Trump, “ABD siyasi tarihindeki en büyük cadı avının nihai sonucu, Rusya’yla hiçbir gizli anlaşma (ve engelleme) olmadığını gösteriyor. Harika!” ifadelerini kullandı.

​2016 başkanlık seçimiyle ilgili soruşturmayı aylar süren araştırmaların ardından 23 Mart’ta tamamlayan Mueller’in ABD Başkanı Donald Trump’la ekibinin Rusya ile gizli işbirliği içinde olduğuna dair bir saptamada bulunmadığı raporu dün kamuoyuyla paylaşılmıştı.

ABD Adalet Bakanı William Barr, “Mueller, Trump kampanyasından herhangi birinin Rusya hükümetiyle gizli işbirliği yaptığına dair kanıt bulmadı” demişti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?