Trump kabul etti: Oğlu Rus avukattan Hillary Clinton hakkında bilgi almış

Trump kabul etti: Oğlu Rus avukattan Hillary Clinton hakkında bilgi almış

Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, başkanın oğlu, Donald Trump Jr.’ın Haziran 2016’da (seçimden önce) bir Rus avukatla buluştuğu ortaya çıkmıştı. Başkanın oğlu görüşmenin amacının iki ülke arasındaki evlat edinme hukukuyla ilgili bilgi edinmek olduğunu belirtmiş, ancak daha sonra konunun o dönem Demokrat Parti’nin başkan adayı olan Hillary Clinton hakkında bilgi edinme amaçlı olduğu anlaşılmıştı.
Basındaki son haberlerde görüşmenin Rusya’nın 2016’daki ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki soruşturmaya başkanın da dahil edildiği belirtiliyordu.

Başkan Donald Trump konuyla ilgili dün bir Tweet atarak, bu görüşme konusunda yasal bir takibe uğradığı yönündeki bilgileri yalanladı. Trump Twitter mesajında, “Bu bir rakip hakkında bilgi almak üzere yapılmış bir görüşmeydi. Yapılan iş tamamen yasaldı ve politikanın içinde olan birşeydi. Ama şimdi nerelere çekildi. Bundan haberim yoktu” diye yazdı.

Amerika’nın Sesi’nin aktardığı haberlere göre eski kişisel avukatı Michael Cohen, özel yetkili savcı Robert Mueller’a başkanın oğlunun toplantıdan önce babasına bilgi verdiğini söylemeye hazırlanıyor.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1026084333315153924

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?