61.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaTrump’a Göre Comey Hapse Atılmalı

Trump’a Göre Comey Hapse Atılmalı

Trump Comey

Trump’a Göre Comey Hapse Atılmalı. Trump, Comey’nin gizli bilgileri ifşa ettiğini ve Kongre’ye yalan söylediğini öne sürdü.

Trump’a Göre Comey Hapse Atılmalı

Başkan Donald Trump, kendisi hakkında iğneleyici bir kitap yazan Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın eski Başkanı James Comey’nin hapse atılması gerektiğini savundu. Trump, Comey’nin gizli bilgileri ifşa ettiğini ve Kongre’ye yalan söylediğini öne sürdü.

Comey’nin kitabı “A Higher Loyalty” (Daha Yüksek Bir Sadakat) Salı günü raflarda yerini alacak. Kitap şimdiden ön siparişlerle çok satanlar listelerinin ilk sıralarına yükseldi.

Kitapta Comey, Trump’ı mafya patronuna, başkanlığını da orman yangınına benzetiyor.

Trump Twitter’dan yazdığı mesajında “Comey’nin kötü kitabındaki esas sorular nasıl olur da gizli bilgileri açıklar (hapis) ve neden Kongre’ye yalan söyler (hapis)” ifadelerini kullandı.

Trump, bu mesajıyla Comey’nin kitabında yer verdiği, kendisiyle yaptığı özel görüşmelerin gizli olduğunu iddia ediyor.

“Hiçbir zaman Comey’den kişisel sadakatini istemedim” diyen Trump, Comey’nin kitabındaki en önemli iddialardan birini yalanladı. Trump “Bu adamı neredeyse hiç tanımıyorum. Birçok yalanından bir tanesi daha. Anıları taraflı ve SAHTE!” diye yazdı.

Bir diğer Twitter mesajında Trump, “Kaypak James Comey, sonu her zaman kötü olacak ve talihsiz olacak, açık ara en kötü FBI Başkanı olarak tarihe geçecek” dedi.

Comey kitabında “Bu başkan ahlaksız, dürüstlüğe ve kurumsal değerlere bağlı değil. Liderliği hesapçı, ego güdümlü ve kişisel sadakatle ilgili” ifadelerini kullanıyor.

Comey, Trump’ın hakkındaki kanıtlanmamış iddialar konusunda endişeli olduğunu da dile getiriyor. Bunlar arasında 2013’te hayat kadınlarını Moskova’da bir otel yatağına idrar yaparken seyrettiği iddiası da var. Comey’e göre Trump kendisinden bunu araştırarak yalanlamasını istemişti.

Comey ülke genelindeki reklam kampanyasına Pazar gecesi ABC News’e vereceği röportajla başlayacak.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,403BeğenenlerBeğen
16,217TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın