Trump’a orta parmak gösterdiği için işten atılan kadın yerel seçimi kazandı

Trump’a orta parmak gösterdiği için işten atılan kadın yerel seçimi kazandı.

2017 yılında bisiklet turu yaparken yanından geçen Donald Trump’a orta parmak işareti yaptığı an objektiflere yakalanınca, işinden olan Virginialı iki çocuk annesi Juli Briskman (52), yapılan yerel seçimde Cumhuriyetçi rakibini yenerek Loudoun County İdare Meclisine seçildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın konvoyundakilere ‘orta parmak’ gösterdikten sonra 2017 yılında işten atılan Juli Briskman, Virginia eyaletinde iktidar partisi adayı karşısında girdiği bir yerel seçimi kazanma başarısı gösterdi.

Briskman, Loudoun ilçesinde girdiği yarışta Cumhuriyetçi Parti adayı karşısında galip gelerek Loudoun County İdare Meclisi’ne seçildi.

İşten atıldıktan sonra eski şirketi aleyhine dava açan 52 yaşında ve iki çocuk annesi olan Briskman’ın fotoğrafı, sosyal medyada viral olmuştu.

Briskman’ın, pazarlama analisti olarak çalışırken atıldığı Akima LLC şirketi aleyhine açtığı dava, ABD’de yine geniş yankı uyandırmıştı.

Briskman, duruşmada, “Amerikalıların prensipleri ve bordroları arasında bir tercih yapmaya zorlanmamaları gerektiğini düşündüğüm için bu davayı açtım. Hükümetle iş yapan bir şirkette çalışmak, özel hayatımızda hükümeti eleştirme hakkımızı elimizden almamalı.” diyerek savunma yapmıştı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?